BitXBay: перша децентралізована торгова платформа

Чарлі Клінтон, творець BitXBay, децентралізованого та анонімного біткоіни-ринку, стверджує, що розробив першу децентралізовану торговельну платформу з відкритим вихідним кодом.

Перший анонс BitXBay був зроблений в кінці квітня на форумі Bitcointalk, потім 10 червня була випущена альфа-версія з посиланнями на бінарні файли і вихідні на GitHub.

Майданчик BitXBay забезпечується за допомогою мережі Bitmеssage для забезпечення приватності, і всі угоди проходять у вигляді умовного депонування з адрес з мультіподпісью. Кожна транзакція створює 3 адреси з мультіподпісью: один для основної операції і два для виплати страховки.

BitMessage є зашифрованою p2p-системою листування по електронній пошті, створеної в листопаді 2012 року, яка отримала популярність в червні 2013 року, відразу після розкриття масової програми контролю під керуванням АНБ. Для забезпечення максимальної анонімності і конфіденційності електронні адреси BitMessage є випадковою послідовністю букв і цифр, і вузли зберігають повідомлення рівно 2 дні.

Нещодавно творець BitXBay Чарлі Клінтон анонсував полегшену версію існуючої системи, що вимагає всього 300 Мб простору замість ранніх 30Гб. Він також повідомив про включення полегшеного біткоіни-клієнта Electrum, випущеного в листопаді 2011 року, який шифрує гаманці, і дозволяє своїм користувачам відновити свої гаманці за допомогою секретної фрази.

Клінтон заявив, що ідея BitXBay прийшла до нього, коли він вперше почув про біткоіни. Після чотирьох років очікування подібної платформи, він, нарешті, вирішив створити її сам.

Ініціатива стала наслідком бажання дати власникам криптовалюта можливість здійснювати покупки товарів і послуг також легко, як вони роблять це в звичайному вуличному магазині. Він сказав:

Немає правил торгівлі, немає реєстрації, немає необхідності укладати договір або пред'являти документи. Економіка не має нічого спільного з політикою або думками чиновників. Я не припускаю ніяких обмежень. Я прагну робити свій вибір сам! BitXBay звільняє людей від усіх заборон і має шанс вплинути на здатність вибору вільних людей! .

Щодо порівняння BitXBay з аналогічними проектами, такими як OpenBazaar, Клінтон зазначив:

На відміну від BitXBay, це не зовсім децентралізована платформа, тому що вона пов'язана багато в чому з сервером. Таке рішення має свої переваги і недоліки. BitXBay також більш стійка, так як тут виключається будь-яка можливість блокування.

Клінтон сказав, що спільнота в цілому позитивно ставиться до його проекту, хоча він запропонував пару змін і особливостей, а також "Lite-версію програмного забезпечення для широкого використання".

Навіть притому, що, повністю робоча версія вже доступна, Клінтон підкреслив, що як і раніше працює над BitXBay, зазначивши, що головна проблема була в нестабільності мережі BitMessage. Він також додав, що вийде мобільний додаток для платформи, як тільки буде доступна нова версія BitMessage.

На жаль, через те, що Клінтон фінансує проект виключно сам, BitXBay розвивається повільно і не в повному обсязі.

Це відео показує програмне забезпечення в дії: