Бітторент-клієнт інтегрує пожертвування в біткоіни

Популярний бітторент-клієнт Frostwire інтегрував експериментальний механізм, який дасть користувачам можливість робити пожертви файлообмінним сервісам в біткоіни. Крім біткоіни, пожертвування можна буде робити в лайткоінах, догекойнах і навіть через PayPal.

FrostWire вважає, що це дозволить індивідуальним творцям контенту з легкістю його монетизувати через добровільні внески від тих, хто викачує матеріали, використовуючи P2P-клієнт. Само собою, великі гравці, ймовірно, не будуть в захваті від перспективи розвитку децентралізованого ринку контенту, хоча б з тієї причини, що технологія може бути також використана для отримання прибутку від піратства.

Боротьба з піратством за допомогою P2P?

Проте, це навіть близько не те, що має на увазі FrostWire. Фактично розробники Frostwire вірять, що ведуть боротьбу з піратством завдяки додаванню механізму винагороди. Ейнджел Леон з FrostWire сказав в інтерв'ю Torrentfreak:

"Ми віримо в те, що кращий спосіб боротьби з піратством - це дати можливість споживачеві отримати легальний контент, і ми хочемо створити рішення, яке при використанні цієї технології надасть підтримку творцям контенту, неважливо , великим або дрібним. Ми хочемо, щоб вони спробували Бітторрент як альтернатива, додаткового каналу отримання прибутку. Ми думаємо, що з часом все легше буде переконати творчих людей приєднатися до нас з цими новими можливостями ".

"Інтеграція біткоіни в бітторент дає нам в руки інструменти для створення P2P-еквівалентів iTunes і Netflix, які централізовано і служать інтересам великих постачальників контенту, але зовсім недоступні для більш дрібних гравців, які стикаються з непереборними перешкодами при спробі увійти на цей ринок ".

Якщо піратство лякає Великий Контент, тоді ця ідея може шокувати. Залежно від реалізації, вона могла б дозволити практично кожному монетизувати величезна кількість контенту з дуже малими витратами на ресурси та інфраструктуру. P2P-мережу зможе забезпечити апаратну підтримку, високу пропускну здатність і гроші.

FrostWire бачить нескінченні можливості

На додаток до простої продажу контенту через P2P-мережі за допомогою P2P-валют, FrostWire вірить в те, що концепція буде застосована і в інших комерційних і некомерційних ідеях.

Леон сподівається, що в результаті це призведе до формування децентралізованого медіа-сховища - нікому не належить і загальнодоступного. Мережа дозволить творцям контенту безпосередньо спілкуватися з його споживачами, усуваючи корпоративні інтереси в цьому процесі.

Усунення посередника, як правило, добре для бізнесу, оскільки ціна на контент буде нижче, і в той же час творець контенту зможе заробити навіть більше, ніж якби він скористався послугами традиційного видавця або дистриб'ютора.

Це також дасть творцям контенту більше свободи, так як вони не повинні будуть підганяти свої роботи під корпоративні стандарти. Іншими словами, це може привести до більшої свободи творчості.

В некомерційної сфері можна допомагати благодійним організаціям збирати більше коштів і поширювати інформацію про їхню діяльність залученням популярних артистів.Останні могли б ділитися контентом, в той час як отримують від нього задоволення робили б пожертвування в біткоіни в благодійний фонд.

Це дуже практична і корисна концепція. До того ж вона покладається на людей - і це непогано.

З моральної точки зору, значно простіше пограбувати корпорацію, нелегально скачавши контент - багатьом людям немає до цього діла.

Однак, можливо, вони задумаються, якщо знатимуть, що їхні гроші перераховуються безпосередньо артисту, а ціна низька завдяки відсутності корпоративного посередника.

Джерело