Bitstamp опублікували дані аудиторської перевірки

Одна з найбільших бірж криптовалюта Bitstamp опублікувала результати аудиторської перевірки, що проводиться в листопаді минулого року.

Дані, отримані в ході перевірки, були опубліковані через тиждень після випуску спільного оголошення Bitstamp та інших великих бірж, що закликає всіх підприємців, які володіють бізнесом, пов'язаним з криптовалюта, до максимальної прозорості ведення справ, щоб уникнути повторення долі Mt. Gox.

Аудиторська перевірка платіжного сервісу була проведена третьою незацікавленої стороною від імені інвесторів Firestartr. co. При цьому, для ревізії потрібно було створити найбільший за всю історію існування біткоіни єдиний електронний гаманець.

Після закінчення перевірки було зроблено висновок про те, що всі 100% перевірених одиниць біткоіни і активів, виражених в доларах США, дійсно належать біржі Bitstamp. В ході дослідження аудиторська компанія не виявила ніяких проблем або підозрілих активів.

Головний виконавчий директор біржі Неджік Кодрік повідомив в інтерв'ю про те, що, починаючи з цього року, аудиторські перевірки будуть проводитися регулярно і всі отримані дані компанія планує публікувати на офіційному сайті Bitstamp. Кодрік також висловив надію на те, що інші платіжні сервіси послідують цьому прикладу.

Крім усього іншого, аудитори підтвердили факт проведення біржею угоди, вартістю 147 мільйонів доларів.Це та сама скандальна транзакція, помічена в журналі Blockchain. info в листопаді минулого року. На момент передачі, сума в 194 933 BTC становила близько 1, 6% від всього обсягу біткоіни, що знаходяться в обороті. Багато наказували цій угоді авторство самого Сатоси Накамото або ж запевняли в тому, що ці гроші були замішані в злочинній діяльності. А деякі навіть порахували, що кошти належали самій компанії Bitstamp, однак Кодрік відмовився коментувати ці чутки.

Відкритий доступ до даних перевірок може стати невід'ємною частиною ринку віртуальної валюти, так як це відмінний спосіб довести легітимність і платоспроможність електронних бірж.

Незадовго до Bitstamp, дані аудиторської перевірки опублікувала біржа Coinkite. Керівництво компанії пояснило такий крок тим, що всі платіжні сервіси повинні час від часу надавати дані, що підтверджують наявність резервів.

В колективній заяві, написаному після визнання банкрутства Mt. Gox Mt. Gox, поряд з Bitstamp брали участь такі відомі особи, як головний виконавчий директор біржі Kraken Джесс Пауелл, генеральний директор BTC China Боббі Лі, представник Blockchain. info Ніколя Кері та директор Circle Internet Financial Джеремі Аллер. А значить найближчим часом можна очікувати схожих фінансових звітів від усіх цих компаній. І це чудові новини для спільноти біткоіни, активно трудящого над очищенням репутації криптовалюта.

Джерело