Компанія bitPesa отримує промоушн від відомого інвестора

"Дідусь венчурного фінансування" тільки що зробив свою першу ставку на біткоіни. Алан Патрікоф, засновник і керуючий директор компанії Greycroft, оголосив в середу про інвестування $ 2 млн. В стартап BitPesa, який використовує блокчейн для прискорення бізнес-платежів в Африці і Азії.

Хоча розмір інвестиції скромний, участь Патрікоф, одного з перших венчурних капіталістів, має величезне значення. Хоча його фірма і інвестувала в різні Фінтех компанії - в першу чергу Venmo, Acorns і Braintree - Патрікоф і Greycroft до цього моменту не вливалися в кріптовалютное простір повністю.

В одному з інтерв'ю Патрікоф заявив, що його рішення про підтримку BitPesa засноване на впевненості в молодої засновниці і виконавчому директорові компанії Елізабет Россіелло.

Россіелло виділяється в світі цифрових валют не тільки тому, що вона жінка, а й з-за своєї освіти. Вона вчилася в Школі міжнародних і державних справ Колумбійського університету.

Після роботи в Goldman Sachs, Россіелло працювала в Африці. Там вона особисто побачила, як люди використовують SIM-карти і телефонні апарати для банкінгу. Це допомогло їй побачити потенціал різних платіжних платформ, в тому числі біткоіни гаманців, які дозволяють людям проводити транзакції без посередників, викачують високі комісії.

Це призвело Россіелло до підтримки платформи BitPesa як дешевого і ефективного спосіб вчинення бізнес-платежів - в таких місцях, як Кенія, Найробі і Уганда. Все частіше BitPesa допомагає компаніям з більш глобальними транзакціями; вона навела приклад восточноафриканской фірми, що використовує BitPesa для покупки парку автомобілів у японського експортера.

BitPesa, яка також надає послуги грошових переказів, розгортає API для банківських мереж і мобільних платежів. Деякі клієнти можуть навіть не знати, що для проведення транзакцій BitPesa використовує мережу біткоіни.

В своєму останньому раунді фінансування BitPesa отримала $ 3 млн. Від Greycroft і Plug and Play. Це призвело до того, що загальний обсяг інвестицій в компанію перевищив $ 10 млн., Після $ 2, 5 млн. В серії A і ранніх інвестицій.

Що стосується волатильності біткоіни і відносно повільної швидкості транзакцій (з реєстрацією на блокчейне транзакції займають більше 10 хвилин), Россіелло заперечила, що біткоіни "нескінченно перевершує [традиційні ненадійні] банківські перекази", які займають кілька днів. Вона також зазначила, що багато африканських валюти, насправді, більш волатильні, ніж біткоіни.

Однак BitPesa не тримає кошти в біткоіни для зберігання або торгівлі, натомість покладаючись на треті сторони, такі як Circle, щоб забезпечити необхідну ліквідність. Патрікоф сказав, що йому подобається цей атрибут про компанію, підкреслюючи, що BitPesa не є спекулятивною фірмою і не схильна до дії цінових коливань.

Патрікоф додав, що, на відміну від багатьох нью-йоркських венчурних капіталістів, він не володіє будь-якими власними біткоіни активами. Хоча у випадку з Россіелло, все по іншому:

"Звичайно, так", - сказала вона. "Це як ніби я побудувала шосе і проїхала по ньому на вантажівці, щоб переконатися, що все добре".

Хочете більше новин? Facebook . Швидше за всіх? Telegram і Twitter . Підписуйтесь!