Сервіс грошових переказів bitpesa виходить на ринки Нігерії і Уганди

BitPesa, стартап, заснований два роки тому і що пропонує послуги грошових переказів за допомогою мережі біткоіни, оголосив про своє розширення в Нігерію і Уганду, тобто довів географію своєї присутності до 4-х країн. Навесні компанія вийшла на ринок Танзанії.

BitPesa орієнтована на країни, що розвиваються, які дуже слабо охоплені банківської інфраструктурою, тобто мільярди людей не мають повноцінним доступом до фінансових сервісів. При цьому побудова бізнесу відбувалося значно складніше, ніж це може здатися з боку. За останні два роки налічувалося сотні стартапів, які хотіли зайняти цю нішу. Багато гравців, типу 37coins, який оголосив про своє закриття цього літа, пішли з цього ринку, так як не змогли подолати всі його складності.

Нігерія є однією з найбільших економік континенту, яка оцінюється в $ 568 млрд., Що майже в десять разів більше економіки Кенії, що оцінюється в $ 65 млрд. У Нігерії, як і в багатьох інших країнах континенту слабке проникнення банківської інфраструктури, якої могло б скористатися населення. Десятки мільйонів людей не мають нормальним доступом навіть до базових фінансових сервісів. При цьому вони все одно намагаються будувати бізнес і підприємства в своїй країні.

BitPesa сьогодні фокусується на наданні сервісу грошових переказів більше для бізнесу, незважаючи, на те, що починала свою діяльність з послуг для роздрібних споживачів.Майже дві третини клієнтів використовують сервіс саме для потреб своїх підприємств: оплата товарів постачальникам, перерахування заробітної плати та інше. А операцій по побутовим цілям проходить дуже мало.

Компанія при виході на ринок орієнтувалася на діаспору кенійців, які проживають за кордоном, в основному в Великобританії. Саме на такій політиці і була збудована основа клієнтської бази. В цьому році компанія вже відзначає значне зростання обсягів угод, що проходять через сервіс. Зростання досягається шляхом відкриттів нових напрямків.

Основні угоди підприємства проводять з партнерами, які знаходяться за кордоном, дуже багато зв'язків саме з Великобританією, тому BitPesa отримала всі необхідні ліцензії для здійснення платіжних операцій з клієнтами з цієї країни. Тепер вона може працювати, як і традиційні гравці ринку грошових переказів або небанківські емітенти кредитних карт.

Обсяг залучених інвестицій складає на сьогоднішній день $ 2, 7 млн. Від інвесторів, що включають Pantera Capital.

via WSJ