В bitPay хочуть покінчити з очікуванням підтвердження транзакцій

Всім, хто хоч раз щось купував за біткоіни, знайома одна велика проблема - затримка транзакцій. Через внутрішньої структури мережі угода не може бути завершена миттєво. Повинен пройти кінцевий проміжок часу, за який інформація про транзакції додається в новий блок. Нові блоки з'являються один раз в десять хвилин. Навіть в цьому випадку вони не можуть розглядатися як незворотні через можливості "подвійний витрати". Це триває до того моменту, поки не з'явиться ще кілька блоків в ланцюзі.

Цей момент не має істотного значення при покупці в інтернет-магазинах. Затримка в десять хвилин буде непомітна. Цей час піде на завантаження або відправлення покупки. Однак при покупці "вживу" затримки вже стають важливим моментом. Очікування тривалістю десять або двадцять хвилин для підтвердження транзакції дуже незручно і створює бар'єри на шляху торгівлі. На практиці для невеликих покупок вартістю в кілька доларів в мережі вже є інструмент покупок з нульовим підтвердженням, і це досить безпечно. Причина в тому, що будь-яка атака, яке може бути організовано для розкрадання грошей набагато дорожче декількох доларів, якими можна оволодіти в такій ситуації. Таким чином, ймовірність махінацій з боку клієнта мізерно мала.

Однак було б добре знайти можливість розрахунків з оптимальними параметрами. З одного боку, немає бажання витрачати час на надійну транзакцію.З іншого, не дуже хочеться ризикувати з швидкими транзакціями без підтвердження. Подібну технологію недавно запропонували в BitPay у вигляді рішення під назвою "Impulse".

Ось як це працює. Перед походом в магазин потрібно завантажити суму на витрати в спеціальний гаманець з мультіподпісью. Цей гаманець запрограмований особливим чином. Для роботи йому необхідні підписи від двох ключів для здійснення угоди. Крім цього, він має тимчасову функцію, і якщо операції не проводяться після закінчення встановленого часу, то гроші повертаються безпечно для користувача. Контролем над одним з ключів володіє власник гаманця. Інший ключ належить платіжному процесору, який при виявленні підписи транзакції з боку користувача, не підписуватиме якісь інші транзакції від нього, крім цієї, поки вона не буде підтверджена.

Продавець, який бачить адреса транзакції, що належить платіжному процесору, вже буде мати до нього певну ступінь довіри. З цієї причини він буде впевнений, що угода буде проведена, незважаючи на те, що транзакція ще не підтверджена мережею. При цьому користувачеві взагалі не потрібно замислюватися про те, довіряти чи ні платіжному процесору, завдяки функції блокування за часом. Таким чином, процесор ніяким чином не може вкрасти гроші. Імовірність того що процесор буде входити в змову з клієнтом з метою обману продавця також дуже мала, адже процесор отримає пристойну винагороду в разі проведення операції на велику суму. Також при угодах на великі суми почекати один або двоє години складе труднощів.

По суті, BitPay намагається створити систему, яка дозволить пом'якшити деякі ризики контрагентів.Ця система заснована на наданні довіри для проведення угод з нульовим підтвердженням. Такі угоди повинні бути добре прийняті ритейлерами. В кінцевому підсумку, це тимчасовий захід. Важливо докласти зусиль, щоб знайти повністю децентралізоване рішення, проте поки важко уявити, що саме воно буде з себе представляти. Є кілька схем, над якими зараз ведеться робота, вони багато в чому схожі на рішення, запропоноване BitPay. Також є цікаве рішення під назвою "No Risk Wallet", запропоноване на недавньому амстердамському біткоіни-хакатон. Ще одне цікаве рішення - це функція InstaWallet в GreenAddress. Але ще належить з'ясувати, які з цих технологій будуть користуватися популярністю.