Біди bitPay: біткоіни поки рано ставати зручним платіжним інструментом

у 2014 році бітокін стартап BitPay залучив $ 30 млн. інвестицій від гравців венчурного ринку і був названий "PayPal в світі біткоіни", особливо після того, як почав обслуговувати Microsoft в її ініціативи прийому платежі й у формі криптовалюта за деякі категорії товарів. Але 2015 рік став значно менш вдалим для компанії. Ми вже писали, що компанія оголосила про скорочення штату і визнала, що у неї було вкрадено біткоіни на $ 1, 8 млн.

Цими двома новинами компанія продемонструвала дві основні проблеми біткоіни, як валюти і платіжного механізму.

По-перше, на сьогоднішній день дуже мало хто готовий платити за товари в біткоіни і поки перспектив зміни цієї ситуації немає. Бізнес-модель BitPay грунтувалася на надання комерсантам можливості приймати оплату в криптовалюта і подальшу її конвертацію в традиційні долари. Такі компанії, як Microsoft, ритейлер Newegg і Dell офіційно оголосили про прийом біткоіни до оплати на деякі види товарів.

Але основною проблемою стало те, що приймати біткоіни можна, а ось тільки майже ніхто в них не розплачується. Більшості людей не хочеться возитися з усіма технічними тонкощами зберігання і здійснення транзакцій в біткоіни. Більшість тих, хто зараз все таки використовує криптовалюта для покупки товарів і послуг, просто знімають із себе невдалою інвестицією, яка тільки й робить, що дешевшає.

CEO BitPay пан Пара вже визнавався Business Insider, що компанія збирається міняти свою бізнес-модель. Він зазначив, що компанія продовжує обслуговувати близько 60 000 компаній, але нові клієнти не приходять.

Гевін Андресен, який в 2010 році вважався ймовірним таємничим творцем біткоіни, зазначив нещодавно, що найближчим часом він не бачить перспектив поліпшення ситуації зі зростанням прийняття і використання криптовалюта. Він зазначив, що є компанії, які навіть зарплату намагаються виплачувати в біткоіни, але це відбувається не регулярно і в дуже маленьких обсягах, що не дозволяє цифровий валюті увійти в мейнстрім.

Втрати 5000 біткоіни у BitPay на суму $ 1, 8 млн., Що було підтверджено відповідними документами компанії в суді в цьому місяці, ілюструє іншу проблему цифрових грошей: одна з провідних процесингових компаній в біткоіни просторі була обманута простим електронним листом, яке шахрай відправив з пошти фінансового директора компанії.

Ця історія псує репутацію компанії і додає ще один чорний момент в історію звернення криптовалюта і історій шахрайства з ними. Ситуація ілюструє те, що на сьогоднішній день біткоіни не підходить для використання в традиційних електронних платежах і фінансових інструментах. При цьому не можна забувати, що операції в мережі біткоіни не можуть бути скасовані, якщо щось піде не так. Цей момент багато експертів називають його фатальним недостатоком. Транзакції з звичайних пластикових карт і банківських рахунків можуть бути скасовані при виявленні шахрайства, а у випадку з біткоіни немає, на чому і погоріла BitPay.

Саме ці моменти є найбільший головний біль для BitPay і аналогічних їй компаній, а також всіх прихильників біткоіни, для того, щоб цифрова валюта могла бути масово прийнята в якості механізму оплати.При цьому безліч нормативних питань залишаються невирішеними.

via Technologyreview