BitPay більше не спонсорує кубок з футболу

В червні минулого року компанія BitPay уклала контракт на три роки з американським кабельним спортивним телеканалом ESPN, що дозволив їй стати титульним спонсором Saint-Petersburg Bowl - щорічного постсезона матчу з американського футболу Національної асоціації з туденческого спорту (NCAA). Гра відбулася в штаті Флорида 26 грудня між командами Державного університету Північної Кароліни і Університету Центральної Флориди, і очікувалося, що під брендом "Bitcoin Bowl" будуть проходити матчі ще два роки. Однак спонсорство раптово припинилося.

Здавалося б, це непогана можливість для BitPay уявити біткоіни ширшої аудиторії. Так чому ж довелося скасувати подальші плани?

В BitPay сказали тільки, що це було "обопільним рішенням" між ESPN і BitPay, і що компанія була завалена дзвінками для коментарів про своє рішення, проте ніякої конкретної інформації до сих пір не повідомлялося. ESPN пішли тим же шляхом. З каналом зв'язалися CoinDesk, отримавши таку саму відповідь: "Рішення про ребрендинг Saint-Petersburg Bowl було взаємним".

Взагалі, Saint-Petersburg Bowl - не найкраще рішення з точки зору маркетингу. Матч проходив у п'ятницю ввечері, на наступний день після Різдва, між двома командами з малих спортивних конференцій. Якщо BitPay розраховувала "засвітитися" на гучному спортивній події, це було явно не воно.

У BitPay останнім часом спостерігалися деякі складності.У січні було звільнено відразу дев'ять осіб. Кажуть, що компанія мало заробляє, обробляючи платежі в біткоіни для продавців. Для багатьох в співтоваристві стало дивним, коли BitPay витратила великі гроші (можливо, не один мільйон доларів) на спонсорство матчу з американського футболу серед коледжів. Як і інші компанії, що працюють з біткоіни, BitPay зазнала значних втрат, коли курс різко впав в минулому році. Особливо затяті фанати біткоіни на Reddit вже забили на сполох, вважаючи, що скасування спонсорства - тривожний сигнал.

Звичайно, все може бути набагато простіше. Цілком можливо, що в BitPay оцінили вигоду від спонсорства, зрозумівши, що це нерозумне витрачання маркетингового бюджету, і сторони дійшли згоди про те, що спонсорство було непродуктивним.