BitGo представила сертифікат, що підтверджує спроможність біткоіни-компаній

Будь-які ваші дії в інтернеті, так чи інакше пов'язані з фінансами, повинні мати на увазі, що того, з ким ви маєте справу, можна довіряти. На жаль, перевірити це не завжди представляється можливим, і це часом призводить до сумних наслідків. Тим не менш, протягом всього існування масового інтернету пропонуються різні рішення, здатні підтвердити надійність або спроможність того чи іншого учасника ринку.

Так, наприклад, цифрові сертифікати на криптографическом протоколі SSL дозволяють бути впевненим, що дані вашої картки не дістануться хакеру, який отримав доступ до магазину, в якому ви їй колись розплачувалися. Такі компанії як Verisign розробили спеціальні "штампи надійності" (Trust Seal), які ви можете побачити на сайтах різних компаній, які говорять про те, що цим компаніям можна довіряти.

Схожим чином компанія BitGo, що займається рішеннями в області біткоіни-безпеки, представила аналогічний "штамп надійності", але вже саме для транзакцій в біткоіни.

Продукт компанії, що отримав назву Verified by BitGo, побудований на принципі "докази резервів" (proof-of-reserve), і його головною метою є показати користувачам біткоіни-сервісів, що компанія, з якою вони працюють, дійсно володіє заявленими засобами . За словами CEO BitGo Майка Белші, попит на це в основному йшов з боку самих компаній, а не їх клієнтів.Це щось на зразок онлайн-аудиту, який може виконати будь-хто в будь-який момент.

Чому це важливо? Однією з найбільших проблем в історії біткоіни завжди було те, що власники сервісів могли насправді не розташовувати тими сумами, про які вони заявляли. Самий сумнозвісний приклад такого відомий кожному, хто хоч трохи стежить за розвитком світу криптовалюта: перша і колись найбільша біткоіни-біржа Mt. Gox через недбалість менеджменту втратила 850000 біткоіни своїх користувачів, що на той момент було еквівалентно приблизно $ 450 млн.

BitGo, до ради директорів якої, до речі, входить колишній CEO Verisign Стреттон Склавос, буде проводити аудит як за активами, так і за пасивами (зобов'язаннями) перевіряються компаній. Поки розміри активів компанії перевищують розмір її зобов'язань, на її сайті буде відображатися сертифікат Verified by BitGo. Поки сервіс доступний тільки тим компаніям, які зберігають свої кошти в захищених сховищах BitGo.

Тут біткоіни дозволяє те, що не можна зробити з активами в звичайних валютах - повну прозорість і можливість в будь-який момент в реальному часі довести, що компанія дійсно спроможна. Знову ж таки, на відміну від банків, біткоіни-компанії зберігають 100% коштів користувачів, не застосовуючи метод часткового резервування.

Поки аудит компаній проводиться щомісяця, але BitGo вже активно працює над тим, щоб зробити перевірку щоденної. "Треба розуміти, що Mt. Gox працювала, будучи неспроможною, протягом декількох місяців, якщо не років", - повідомив Белші в листі Forbes, - "навіть щомісячний аудит міг би запобігти втратам десятків або навіть сотень мільйонів доларів".

Послуга вже включена в існуючий API BitGo і доповнює систему докази резерву в реальному часі, недавно запущену на біржі Bitfinex.Ця система дозволяє розділяти спільні кошти по акаунтів кожного окремо взятого користувача, замість загального пулу, як на більшості бірж, щоб користувачі могли переконатися в збереженні своїх коштів за даними ланцюжка блоків (блокчейна) біткоіни. При цьому їхні кошти зберігаються в гаманці з вищими стандартами корпоративної безпеки.

Першим клієнтом BitGo, який отримав сертифікат Verified by BitGo, став всім відомий сервіс мікроплатежів для соцмереж ChangeTip.

via Forbes