BitGo анонсувала HD гаманці, нове рішення анонімності транзакцій

При всій галасу навколо можливого використання біткоіни в незаконних цілях, він набагато менш анонімний, ніж економіка готівки, і це створює деякі проблеми. Весь блокчейн і кожна транзакція в ньому відкриті, а це значить, що якщо знати що належить комусь біткоіни-адреса (відкритий ключ), можна обчислити і адреси тих, хто хоч раз відправляв або брав біткоіни з цієї адреси, дозволяючи розплутати весь ланцюжок транзакцій .

Для прикладу, якщо ви і ваші колеги вирішили отримувати зарплату в біткоіни, то отримавши виплату, ви зможете подивитися на адресу відправника, знайти інші пов'язані з ним транзакції і дізнатися, скільки грошей отримують ваші колеги, що насправді має бути конфіденційною інформацією. Якщо знати відкриті ключі магазинів, які приймають біткоіни, і адреса будь-якого клієнта такого магазину, то можна буде обчислити його купівельні звички, що також є великим порушенням недоторканності приватного життя. Це є однією з основних, часто вже не досліджених, проблем з біткоіни. Звичайно, все це досить умовно, і багато хто використовує "одноразові" адреси, але, тим не менше, проблема існує.

Як же це виправити? Як же дати біткоіни справжню анонімність замість "псевдонімності"? Є кілька підходів. Один з них - це так звані "міксери", сервіси, які просто об'єднують транзакції багатьох користувачів в один гаманець, а потім розподіляють їх, забезпечуючи певний рівень конфіденційності, хоча статистичні атаки як і раніше можливі.Крім того, виходить, що користувачі покладаються на централізовану або напів-централізований сервіс.

Інший підхід подібний до того, що пропонує проект "ZeroCoin", включає в себе використання математичних структур, відомих як нульові докази знання, щоб дозволити користувачам розривати зв'язок між відправником і отримувачем транзакції, дозволяючи їм довести, що транзакція отримана, не розкриваючи при цьому джерело транзакції. Проект поки знаходиться в підвішеному стані, і не ясно, коли технологія досягне широкого ринку.

Нове рішення пропонує BitGo, компанія, яка випускає безпечні гаманці з мультіподпісью (BitGo зберігає один з трьох ключів для додаткової безпеки), і її технологія повинна вирішити, принаймні, частина проблем приватності.

Технологія називається "Ієрархічні детерміновані гаманці", і це працює наступним чином: користувачі мають єдиний гаманець з єдиним приватним ключем. Програмне забезпечення гаманця здатне генерувати безперервний потік нових приватно-публічних ключів з оригіналу, і генерує новий гаманець для кожної нової транзакції. Всі вони можуть бути відновлені з приватного ключа (якщо, наприклад, файли будуть втрачені), але гаманці не можуть бути пов'язані один з одним. Це забезпечує більш високу ступінь конфіденційності, тому що дуже важко з'ясувати, який гаманець асоціюється з конкретним користувачем, і відповідно активність різних гаманців не може бути порівняна один з одним. Це, звичайно, не той же рівень безпеки, який пропонується жорстким криптографічним рішенням від ZeroCoin, але це вже крок вперед.Як додаткове поліпшення, це рішення по використанню одноразових гаманців також захищає вас від зловмисників, які намагаються обчислити ваш приватний ключ. Ризики злому варто сприймати все серйозніше і серйозніше з плином часу.

Очевидним питанням для багатьох користувачів є, наскільки такі гаманці будуть прості у використанні? Як кажуть самі BitGo:

Технологія, що лежить в основі HD гаманця дуже складна і важка в реалізації, але в нашому випадку всі складнощі знаходяться на стороні BitGo. Для споживача використання BitGo HD гаманця буде вкрай простим. Приставка HD не додає складнощів.

Чи будуть HD гаманці популярними? Поки про це рано говорити. Технологія, безумовно, корисна, але її можуть перевершити інші, більш потужні підходи до проблем конфіденційності. Проте, прогрес є, і ті, хто намагається латати дірки в технології біткоіни, роблять добру справу для нас усіх.