BitFury побудує в Грузії найбільший в світі майнінговий комплекс

Завдяки лібералізації економіки, розпочатої ще президентом Саакашвілі, маленька Грузія може вирватися в лідери біткоіни-інновацій серед країн б. СРСР. Відповідно до прес-релізу, опублікованого на сайті "Фонду соінвестіцій Грузії" (GCF) скоро в цій країні буде побудований майнінговий комплекс компанії BitFury, який обіцяє стати найбільшим в світі:

В "Фонді соінвестіціі" заявляють, що фінансування даного проекту було обумовлено різними факторами. Він комерційно привабливий і корисний для країни в довгостроковий період. Зокрема, в результаті даної інвестиції в Грузії буде розміщений найбільший в світі процесинговий дата-центр криптовалюта Bitcoin.
В "Фонді соінвестіціі" заявляють, що проект сприяє впровадженню новітніх досягнень у сфері інформаційних технологій в Грузії і поділу експертного знання.

Зазначений Фонд соінвестіцій увійде в проект з $ 10 млн. Загальний капітал фонду становить $ 6 млрд., Інвесторами є:

  • $ 1 млрд. Вніс особисто прем'єр-міністр Грузії Бідзіна Іванішвілі
  • Abu Dhabi Group , власником якого є член королівської сім'ї Абу Дабі
  • Державний нафтовий фонд Азербайджану
  • мільярдер Олександр Машкевич
  • сім'я Бадрі Патаркацишвілі
  • китайські і турецькі інвестори

Очевидно, Грузія була вибрана не тільки через сприятливого інвестклімату, але і через порівняно низьких цін за електроенергію, ринок якої в країні майже повністю демонополізовано.Нагадаємо, що майнерскіе ферми, подібні до тієї, яку збирається будувати BitFury в Грузії, здатні споживати електрики в обсягах, вироблених невеликий ГЕС.

Джерело: Coinside