BitFury купує компанію Allied Control для вдосконалення систем охолодження

Один з ключових гравців ринку Майнінг біткоіни вирішив звернутися до технології иммерсионного охолодження для підвищення ефективності роботи свого обладнання. Компанія BitFury Group оголосила, що набуває стартап Allied Control, відомий розробкою високоплотной майнінговой ферми, розташованої в одному з хмарочосів в Гонконгу.

Операція по злиттю, по суті, підтверджує ефективність технології иммерсионного охолодження, що має на увазі занурення високотехнологічного обладнання для Майнінг в рідини на зразок мінеральних масел. У BitFury припускають, що інші гравці майнінгового ринку можуть також розглянути охолодження за допомогою рідини в якості інструменту скорочення експлуатаційних витрат. Такий крок може бути вигідний на тлі обвалу курсу біткоіни, який змінив економіку біткоіни-системи і стрясають майнінговий сектор.

Передбачається, що в зв'язку з новою технологією з'явиться можливість використовувати в датацентрах обладнання для Майнінг, яке буде живиться від більш дешевих джерел енергії, або харчуватися відновлюваною енергією.

BitFury спеціалізується на розробці і виробництві спеціальних пристроїв ASIC (Application Specific Integrated Circuits) для обробки транзакцій в біткоіни-мережі. У минулому році BitFury привернула в загальній сумі 40 мільйонів доларів за два інвестиційних раунду.На ці кошти вони планували розробити глобальну мережу датацентрів, об'єкти якої повинні були знаходитись в Фінляндії, Ісландії та Грузії.

Allied Control спеціалізується на створенні датацентров високої щільності для високопродуктивних обчислень. У минулому році компанія почала освоювати ринок біткоіни, запропонувавши спеціальні ємності, заповнені рідиною для охолодження Novec, яка створена компанією 3М. У кожну ємність щільно упаковані елементи ASIC. При нагріванні чіпів ASIC відбувається википання охолоджуючої рідини, і з парою відбувається відвід тепла. Така система дуже ефективна. За оцінками фахівців, ефективність відведення тепла (Power Use Effectiveness) становить 1, 02.

"Це придбання дозволить нам істотно підвищити енергоефективність наших датацентрів і прискорити розгортання нашого нового обладнання. В результаті ми сподіваємося знизити загальні капітальні витрати", - говорить Валерій Вавилов, генеральний директор BitFury. "Крім того, досвід команди Allied Control дає можливість виходу на нові ринки, такі як HPC. Застосування технології иммерсионного охолодження забезпечить BitFury гнучкість при виборі місць для розміщення нових дата центрів ".

Ємності з чіпами ASIC, які охолоджуються завдяки новій технології иммерсионного охолодження від Allied Control

Перехід на іммерсійне охолодження відображає більш пильну увагу до ефективності майнінгових центрів, рентабельність яких була істотно знижена в результаті недавнього обвалу курсу біткоіни. Після зльоту до рівня $ 1100 за біткоіни в кінці 2013 року, вартість криптовалюта різко впала до $ 230. Це вагомо вплинуло на хмарну видобуток цифровий валюти, при цьому деякі компанії зарилися або призупинили виплати своїм клієнтам.

Крім забезпечення підвищеної щільності обчислювальних потужностей, іммерсійне охолодження має потенціал для різкого скорочення витрат на інфраструктуру центрів обробки даних, що дозволить користувачам управляти серверами без фальшпола, кондиціонерів комп'ютерних залів або чілерів. Ця технологія також дозволяє використовувати ASIC без вентиляторів, які, як правило є одним з найбільших компонентів майнінгових установок.

Висока швидкість відновлення даних

Ємності для иммерсионного охолодження від Allied Control ідеально підходять для видобутку біткоіни, забезпечуючи підтримку високої швидкості при оновленні апаратного забезпечення. Системна плата в корпусі ASIC розробляється для підтримки багаторазово перезаписуваних чіпів.

Ця особливість дуже приваблює BitFury, адже вони встигли оновити свою лінійку ASIC вже три рази за останні 2 роки. Такий темп необхідний, щоб триматися на ринку обладнання для видобутку біткоіни. Раніше Майнінг біткоіни проводився за допомогою звичайних або графічних процесорів, потім прийшли на зміну ПЛІС (програмовані вентильні матриці), а потім було запущено виробництво ASIC.

"Блокчейн технологія і двофазне Занурювальне охолодження дуже руйнівні для природи", сказав Кар-Вінг Лау, віце призедент за операціями в Allied Control. "Пасивне двофазне Занурювальне охолодження здається особливо перспективним для блокчейн процесорів. Адже ця дія спрямована на максимальну гнучкість і швидкість розгортання. в результаті ця технологія дозволяє в повній мірі скористатися більш високою щільністю потужності обчислювального обладнання. BitFury, з його акцентом на ефективність, поновлювані джерела енергії і инновац ії, є ідеальним варіантом для цієї технології."

BitFury раніше вже використовували розробки, які відомі як хешінговие центри, що поєднують в собі високу щільність і можливість зниження надмірного споживання енергії. Вони можуть бути розгорнуті в сховищах даних або в інших системах.

В мiсцi проживання знаходиться широкий коридор, в який виходить нагріте повітря від задньої стійки і кришки. Прозорий пластиковий бар'єр над стійками запобігає змішуванню нагрітого повітря з холодним, який в свою чергу подається до платам ASIC з холодного коридору, розташованого по периметру з дання.

Ці стійки для обчислень з високою щільністю для Майнінг знаходяться в хеш-центрі в Грузії

Системи охолодження від Allied Control побудовані за принципом відкритих заглибних ванн. У них реалізований пасивний двофазний метод охолодження. У цьому разі відведення тепла здійснюється при кипінні рідини. Потім рідина конденсується для повторного використання. Все це відбувається без насоса. Ось схема, на якій проілюстровано принцип роботи системи:

Одне з нововведень яка була застосована Allied Control, називається DataTank. Це система на базі ємностей, яка призначена для розгортання погружного охолодження обладнання для біткоіни з кроком до 1, 4 МВт. BitFury вважає, що таке рішення має бути оптимальним для швидкого розгортання майнінгових систем.

"Ми плануємо використовувати передовий досвід, отриманий під час роботи над DataTank. Це необхідно для розгортання нових, більш ефективних і недорогих рішень для чіпів ASIC", - заявили в BitFury. У компанії також розповіли, що розглядають кілька стратегій для розгортання нових потужностей. Модель DataTank дасть компанії можливість для швидкого створення нових датацентров у віддалених районах, в яких є доступ до дешевої енергії.

Привабливим варіантом розвитку майнінговой галузі є використання для харчування енергії сонячних батарей або інших джерел відновлюваної енергії. У Microsoft вивчають можливість використання систем харчування на базі метану. Сервери також можуть бути розміщені поруч з лініями електропередач, що дозволить отримувати енергію за низькими тарифами. Ця концепція проходить перевірку в Феніксі.

Увага BitFury до систем іммерсіоннго охолодження не пройшло повз увагу і для інших виробників обладнання, які зараз шукають шляхи оптимізації своїх операційних центрів обробки даних. Зниження цін на біткоіни прискорило цей процес. Є думка, що і інші виробники почнуть експериментувати з технологіями иммерсионного охолодження.

Перевірка підходу 3М

Успіх, якого вдалося домогтися Allied Control в розробці систем охолодження для майнінгового обладнання, можна розглядати як основну перевірку для технології 3М. Саме ця компанія вже багато років просуває ідею иммерсионного охолодження. Подібна технологія була продемонстрована ще в 2012 році на виставці Data Center World.

Не до кінця зрозуміло, що дасть перехід до Іммерсійна охолодженню власникам датацентров, що здають свої потужності в оренду Майнер. Деякі з них вже стикалися з проблемами. Так, наприклад, C7 Data Centers недавно подали позов проти компанії CoinTerra. Підставою позову є заборгованість в розмірі 1, 4 мільйони доларів з оплати за розміщення обладнання.

Іммерсійна охолодження рідко використовується в багатокористувацьких центрах обробки даних, але вже стали з'являтися цікаві за економічними результатами приклади.

Навесні минулого року CyrusOne підписали договір на оренду 41000 квадратних футів площ в датацентрі в Феніксі для розміщення обладнання, виготовленого з технологією иммерсионного охолодження.У договорі CyrusOne вказана ціна 1, 5 мільйона доларів за мегават. Ця сума значно нижче 7 мільйонів доларів, в які зазвичай обходиться мегават, що забезпечує безвідмовність роботи на 99, 99%. CyrusOne не розкриває орендаря або його бізнес. Однак є дані, що угода по багатьом параметрам вказує саме на Майнер біткоіни.

За матеріалами datacenterknowledge. com