Bitfinex: Причина злому досі невідома

майже через два тижні після хакерської атаки на біржу Bitfinex , в результаті якої було викрадено біткоіни на суму близько $ 65 млн, торгова площадка опублікувала заяву, з Взагалі, що на даний момент ще не встановлено, як хакеру вдалося вивести вкрадені кошти.

Представники Bitfinex повідомили, що відразу слідом за зломом звернулися в консалтингову компанію Ledger Labs, яка свого часу допомагала з розслідуванням злому обмінника ShapeShift, а також проводила його бухгалтерський аудит. Варто відзначити, що до складу команди Ledger Labs входять такі відомі в крипто-середовищі особистості як Пітер Тодд і Віталік Бутерін.

За словами Bitfinex, вони "проводять переоцінку" варіантів зберігання депозитів користувачів. Як ми знаємо, слідом за зломом, біржа прийняла суперечливе рішення провести 36-відсоткову "стрижку" депозитів всіх користувачів, щоб компенсувати втрати.

На даний момент Bitfinex перестала користуватися інструментами компанії BitGo, інструментами якої біржа спочатку користувалася для зберігання біткоіни. Як вищезгаданої "переоцінки", за словами біржі, вже зараз більша частина біткоіни знаходиться в офлайн-зберіганні (на так званих "холодних" гаманцях).

В заяві також міститься відповідь на критику з боку користувачів, дорікали біржу в тому, що її співробітники не використали коштів компанії для покриття збитків:

І керуючий склад, і співробітники компанії, також потрапили в число тих, на кого довелося "розподіл" втрачених коштів.Ми хочемо запевнити, що в повній мірі відчули збитки, і як компанія, і як приватні користувачі. - з блогу Bitfinex

У той же час, представники біржі згадували, що "тримають частину коштів" для оплати коштів безпеки і фінансового аудиту, а також для оптимізації і перестроювання системи захисту на майданчику. Частина резервів також буде направлено на викуп цифрових токенов BFX, виданих трейдерам в якості часткової компенсації їх втрат.

"Ми активно працюємо над тим, щоб зробити певних власників токенов акціонерами Bifinex, і над тим, щоб залишилися BFX-токени можна було перевести в готівку за допомогою нових доходів і залученого капіталу", - говориться в заяві біржі.

Ми продовжуємо відстежувати події.