Біткоіни відправиться в космос

Один з розробників біткоіни Джефф Гарзік (Jeff Garzik) оголосив про створення партнерства для запуску супутників, метою яких стане передача даних ланцюжка блоків біткоіни. | Компанія Джеффа Dunvegan Space Systems в співдружності з Deep Space Industries Inc. планують побудувати супутники під кодовою назвою BitSats, які стануть частиною орбітальної системи біткоіни, покликаної забезпечити надмірність мережі.

Некомерційна ініціатива покликана створити вузол зв'язку в космосі для забезпечення працездатності мережі біткоіни навіть в разі відмови наземних систем. Як заявив Гарзік:

"Ми хочемо зберегти повну працездатність біткоіни шляхом забезпечення можливих нових шляхів передачі даних про ланцюжок блоків".

Плани

Ідея побудови супутників біткоіни виникла, дивлячись на модульну основу CubeSat - супутника кубічної форми зі стороною ребра 10см. Модулі BitSats будуть виведені на орбіту Землі за допомогою вантажних носіїв. Перебуваючи на орбіті, модулі BitSats зможуть працювати як окремі вузли, що передають інформацію про транзакції через "знайдені" блоки. Гарзік, який також є головним розробником BitPay, стверджує, що космос допоможе у формуванні біткоіни:

"Я вірю, що в космосі наше майбутнє і він надасть нам масу корисного вже зараз. "

Як очікується, реалізація проекту допоможе користувачам отримувати сигнал про мережі біткоіни зі супутників.Приймаючий пристрій буде надаватися постачальником, однак біткоіни-ентузіасти зможуть самостійно налаштувати і будь-яке інше призначене для таких завдань пристрій.

Пожертвування

План по запуску супутників біткоіни може здатися зухвалим, але це зовсім не жарт. Ще в минулому грудні Джефф Гарзік виклав свій план і зразкові витрати на нього в розмірі 2 $ млн. Однак в даному контексті це сума вельми незначна, т. К. Розвивається приватна космічна індустрія продовжує знижувати вартість відправки вантажів на орбіту.

З метою фінансування проекту Гарзік і його однодумці шукають джерела коштів у вигляді пожертвувань. Існує дискусійна група в Google для відстеження проекту BitSat і для звернення бажаючих внести свій посильний внесок у справу розвитку проекту.

Багато фанатів біткоіни є також ентузіастами в космічній сфері: Річард Брансон, наприклад, нещодавно підтвердив, що шість пасажирів орбітальних польотів Virgin Galactic купили свої квитки, сплативши їх біткоіни.