Біткоіни не був призначений для заміни традиційних грошей

На думку однієї з найбільших консалтингових компаній Ernst & Young, для того, щоб у біткоіни було майбутнє, йому не треба замінювати собою традиційні валюти.

Виступаючи в Лондоні, експерт по валютах, в т. Ч. Цифровим, британської компанії Роджер Вілліс, який уважно відстежує ситуацію навколо біткоіни з 2009 року, розповів про упередженнях щодо криптовалюта, а саме про те, що вона, нібито, повинна замінити традиційні паперові гроші.

"Існуюча нині валюта - це по суті валюта, яку уряд оголошує законним засобом платежу. Біткоіни, коли розроблявся, не був призначений для заміни традиційних грошей. В той же час циркулює величезна кількість думок і суперечок щодо того, як біткоіни замінять фіатние гроші, або яких властивостей не вистачає цифровим валют, щоб стати по-справжньому широко поширеними ", розповів Вілліс.

"Спочатку BTC розроблявся для того, щоб використовуватися в електронній комерції і для проведення мікро-транзакцій, а не для того, щоб замінити фунти стерлінгів, долари або євро", додав експерт.

Беручи до уваги сказане, майбутні ризики валюти мають інші форми. В даний час багато критики біктоінов стурбовані тим, що його вартість вкрай волатильна, а сам він дефляційні по природі.Всього буде лише 21 млн. BTC і цей факт підштовхнув багатьох до того, щоб заявити і переконати інших, що в майбутньому криптовалюта зіткнеться з дефляцією, яка з плином часу буде приводити до зростання вартості кожної монети.

Дефляцію часто ставлять в провину "втраченого десятиліття" в Японії, маючи на увазі процес, що плив в країні висхідного Сонця з 1991 по 2000 рік, коли акції місцевих компаній повільно, але вірно знижувалися в ціні. На думку прес-секретаря Ernst & Young, в компанії дотримуються традиційних економічних поглядів, при яких невелика позитивна інфляція національної валюти вважається доброю ознакою. Разом з тим, коли мова заходить про використання біткоіни в електронній комерції, дефляція не є такою вже великою проблемою.

Навпаки, Вілліс позначив в якості основних проблем цифрової валюти - її розвиток і контроль над шахрайством. З метою запобігання шахрайства біткоіни-мережу "підтверджує" транзакції кожні 10 хвилин.

"Одне зі слабких місць біткоіни в тому, що користувачеві доводиться чекати 5-6 підтверджень його транзакції, щоб бути впевненим в тому, що гроші не були використані двічі. Цей процес може займати від 40 до 50 хвилин".

Деякі вже вирішили, що підвищення швидкості отримання цих підтверджень превалює над існуючими ризиками. Наприклад, лондонський бар "Pembury Tavern" приймає в якості оплати за пиво біткоіни без підтвердження транзакцій. Однак не кожен рітейлер зважиться на таке, якщо його продукція коштує дорожче гуртки пінного напою.

В цілому, за словами директора з фінансових послуг Ernst & Young Коліна Пикарда, в компанії дотримуються "сбаллансірованного підходу" до біткоіни.

"Є істотні позитивні моменти в ньому, зокрема скорочення транзакційних витрат, однак присутні і негативні - неможливість нарахування податків, розкриття особистості користувачів, а також відсутність правил регулювання ринку".

"Величезне число компаній, які використовують біткоіни, не розглядають себе в якості фінансових або інвестиційних, проте все одно їх діяльність доведеться регулювати, т. К. Сприймати їх будуть саме так, як подібні компанії на фінансовому ринку сьогодні".

Джерело theguardian. com