З біржі bitstamp викрадено біткоіни на $ 5 млн

Одна з найбільших в світі бірж Bitstamp в понеділок, 5 січня оголосила, що тимчасово призупиняє роботу в зв'язку з виявленими проблемами з "гарячими" гаманцями, через що користувачі не можуть зняти свої депозити. Крім того, користувачів також просять не намагатися поповнити свої акаунти.

На даний момент на головній сторінці біржі висить попередження, де говориться, що один з операційних гаманців біржі міг бути скомпрометований 4 січня.

Крім того, представники біржі просять не робити депозитів на попередні біткоіни-адреси, так як "їм також не можна довіряти". У будь-якому випадку, біржа зобов'язується покрити будь-які втрачені кошти, так як більшість біткоіни майданчика знаходиться в "холодному" зберіганні, і кількість резервів достатньо.

CEO біржі Bitstamp Нейчев Кодріч вибачився перед користувачами в твіттері, проте на даний момент не давав офіційних коментарів.

Про проблеми на біржі вперше стало відомо після того, як користувач Reddit під ніком Tsuyoku_Naritai написав про те, що при поповненні балансу на біржі, біткоіни, не зараховується на його рахунок. Звернувшись до служби технічної підтримки біржі, він отримав таку відповідь:

Сьогодні наш сервер, який обробляє транзакції, виявив проблеми з гарячими гаманцями і зупинив обробку заявок на виведення коштів.Вам варто НЕГАЙНО перестати намагатися поповнити рахунок на біржі, так як закриті ключі Вашої адреси для депозитів могли бути загублені. Ваші біткоіни, які вже були на акаунті, знаходяться в "холодному" зберіганні, і на них це ніяк не вплине. Ми дамо знати, коли у нас буде більше інформації.

Також в акаунтах користувачів зараз висить таке повідомлення:

Зареєстрована в Словенії біржа Bitstamp в 2013 році була найбільшим майданчиком за обсягами торгів в доларах США, в якийсь момент випередила навіть Mt. Gox (ще до банкрутства). В наслідок її потіснила з першого місця біржа Bitfinex.

У біржі досить міцна репутація в співтоваристві. У травні минулого року біржа пройшла процедуру аудиту, в рамках якої підтвердила, що має достатньо резервів в біткоіни. У червні 2014 року Bitstamp взяла нагороду як "Кращий стартап Європи, який працює з віртуальними валютами".

Оновлено 1: 30 МСК: CEO Bitstamp Нейчев Кодріч підтвердив, що хакер зміг викрасти близько 19000 BTC з операційного гаманця біржі. За його словами, депозити всіх користувачів в безпеці, втрати будуть покриті з резервних коштів. Робота Bitstamp зупинена до завершення розслідування інциденту.

Оновлене 07. 01: Вкрадені біткоіни з цього гаманця розподіляються за різними адресами. Сайт CoinDesk не враховує дані Bitstamp в підрахунку індексу цін. Сервіс BitcoinWisdom відключив Bitstamp. Роботу біржі обіцяють відновити протягом доби.

Оновлене 09. 01: Робота біржі відновлена.

Після злому і простою на біржу додана технологія мультіподпісі транзакцій в партнертсве з BitGo, повністю оновлено апаратне забезпечення, тепер використовується хостинг Amazon Web Services, а також скасовані комісії на угоди до кінця North American Bitcoin Conference 17 січня.