Біткоіни вперше був використаний в якості статутного капіталу

В Італії відбулася цікава подія: біткоіни вперше був використаний в якості статутного фонду при реєстрації юридичної особи. Правовий статус біткоіни в країні поки не визначений, італійський Центробанк відноситься до нього нейтрально, офіційно розглядаючи його як "нерегульовану цифрову децентралізовану валюту".

Згідно з Цивільним кодексом Італії, для реєстрації юридичної особи необхідний мінімальний статутний фонд в розмірі € 10000. Відповідно до статті 2464 Цивільного кодексу Італії: "1. Обсяг внеску не може бути меншою сукупного капіталу. 2. Використовуватися можуть будь-які активи, які можуть бути оцінені".

Виходячи з цих варіантів формування статутного капіталу, підприємець Томас Бертані використовував для цього біткоіни. 24 березня 2015 року його компанія Oracle Srl була включена до реєстру з внеском до статутного фонду в розмірі 45 біткоіни, що було зареєстровано Державною нотаріальною конторою Giacomo Pieraccini.

Юрист Стефано Капачіолі надав допомогу в питаннях належної ідентифікації біткоіни-активів, щоб можна було контролювати капітал за допомогою перевірки підпису, яка управляє біткоіни-адресою. Капачіолі є засновником AssoB. it, італійської асоціації, яка сприяє компаніям в питаннях впровадження технології ланцюжка блоків в їх бізнес-процеси.

Бертані зареєстрував біткоіни-адреса, перевів на нього 45 монет і передав закритий ключ призначеного директору.Ця транзакція включена в блок 349007.

При реєстрації юридичної особи особливо важливі прозорість і розуміння всього шляху руху монет, особливо в моменти зміни власника біткоіни і перевірки легітимності подальших операцій. Всі ці кроки дають додаткову прозорість всієї процедури.

Свежезарегістрірованная італійська компанія розробляє платформу з випуску розумних контрактів для транзакцій в біткоіни.