Біткоіни vS Ethereum - хто переможе?

Сьогодні питання першості криптовалюта висить на устах, практично, у всіх. Хтось пророкує смерть біткоіни, хтось каже, що Ethereum всього лише міхур ... Сьогодні ми пропонуємо вам адаптований позиції з цього питання відомого трейдера Кріса Данна:

Початок 2016 року можна, по праву, назвати кварталом альткоінов. Такі криптовалюта як Ethereum, Factom, MaidSafe і Expanse продемонстрували досить значний ріст. Ethereum так взагалі за початок цього року вийшов на позиції другої за капіталізацією криптовалюта. Подібний розвиток подій призводить нас до цілком закономірного питання: хто виграє в результаті в боротьбі між біткоіни і Ethereum.

Давайте спробуємо побіжно порівняти ці дві криптовалюта.

біткоіни побачив світло на тлі бурхливого фінансової кризи 2008-2009 рр. в ролі цифрової альтернативи таким фіатним валют як долар США, Євро і так далі.

Ethereum, в свою чергу, являє собою нове покоління технології блокчейн. По суті, це віртуальний завод, на якому розробники можуть створювати різні децентралізовані додатки (dapps).

При цьому на біткоіни можна дивитися, як на перший успішний "кріптовалютний есперімент", а Ethereum може являти собою наступний щабель інноваційної ідеї, що дозволяє нам розширити межі тих можливостей, які надають криптовалюта. До появи Ethereum багато хто розумів, що грошовий еквівалент це всього лише один з можливих напрямків застосування цифрових валют, а його народження втілити ці припущення в життя.Ethereum можна назвати ще "децентралізованою мережею або інфраструктурою для додатків".

При порівнянні цих двох криптовалюта варто звернути увагу на два основні моменти:

- Довгострокова "живучість" - ми всі хочемо знати, у який із цих криптовалюта більше потенціалу в довгостроковій перспективі для зростання ринкової капіталізації, спільноти, варіантів реального застосування (грошовий протокол, dapps і так далі) або ж це просто тимчасова іграшка. Потрібно розуміти, що більшість цифрових валют в кінцевому підсумку зникнуть.

- Потенціал прибутковості криптовалюта, як торгового активу - ми можемо бути інвесторами або підприємцями в душі, але всім нам важливо, як довго і як передбачувано ми зможемо заробляти на трейдингу цих інструментів. Біткоіни поки явно лідирує в цьому питанні: у нього більше торгова історія, він значно краще проторгувалася і його все вже добре знають.

Якщо заглибитися в аналіз біткоіни і актуальні дискусійні питання про пропускну можливість мережі, то навіть якщо дотримуватися нейтральної позиції, стане ясно, що певні технологічні обмеження у нього все одно є. І саме ці проблеми ставлять основні перешкоди для біткоіни на шляху до лідерства в світі кріптовалютних інструментів. Наприклад, обмеження на обсяг транзакцій в одиницю часу не дозволить біткоіни стати частиною традиційної фінансової системи з величезною кількістю угод, що відбуваються в ній.

При цьому, як не крути, навіть з урахуванням деяких технологічних обмежень, біткоіни має величезні переваги як протокол для грошових переказів з необмеженим розміром суми, практично, повною відсутністю комісій і можливістю перекладу в будь-яку географічну точку світу за короткий часовий інтервал.Тобто Ethereum для цих цілей поки не використовується взагалі.

Не можна обійти стороною і нові технологічні рішення, які будуються на базі біткоіни. Наприклад, можна згадати Factom, який розробляє систему розумних контрактів на базі блокчейна від біткоіни, нехай і з певними доопрацюваннями.

Багато хто називає біткоіни "цифровим золотом 21 століття", але що це за золото, в якому ніхто не зберігає свої заощадження і накопичення?

біткоіни для того, щоб зберегти свої лідируючі позиції, які вже намагається заперечувати Ethereum, доведеться подолати власні обмеження за допомогою розробників і продовжити розвивати інновації на своїй основі. Тут відразу згадуються CD-диски. Пам'ятайте такі? Вони вміщували близько 600-700 мб. інформації, потім з'явилися DVD-диски, які вже досягали розміру близько 4 гб. , Були навіть двох шарові, відносно недавно народилися Blu-Ray диски з об'ємом до 40 гб. Але вони не можуть конкурувати з хмарними сервісами зберігання інформації, стрімінговимі сервісами для музики і відео. Ось тут і питання, чи зможе біткоіни вирішити цю проблему? Хоча і про Facebook ніхто на початковому етапі його існування не міг припустити, що він буде коштувати $ 330 млрд.

Після досить гучного завершення 2015 року, в початку 2016 біткоіни досить спокійний.

Що можна сказати про Ethereum?

Ethereum є віртуальний комп'ютер, що дозволяє створювати і запускати додатки, які потім централізовано ніхто закрити не зможе. Своєрідний торрент для світу додатків і так далі.

Завдяки Microsoft Azure корпоративні розробники зможуть створювати необхідні їм додатки на базі Ethereum.

Ethereum представляє собою платформу для інновацій, для створення нового типу децентралізованих додатків, яких раніше просто не було.Дуже ймовірно, що ми незабаром побачимо нових єдинорогів (компанії з капіталізацією більше $ 1 млрд.) В віртуальному просторі, які виведуть принцип спільної економіки як у Uber або Airbnb на новий рівень.

Сьогодні ми спостерігаємо "Золоту лихоманку" в індустрії кріптовалютних технологій. Успіх біткоіни і Ethereum сприяє народженню нових проектів. Наприклад, Lisk, що представляє собою децентралізовану платформу на базі розподіленого реєстру для створення додатків, завершив недавно залучення фінансування в рамках краудфандінговой програми в розмірі близько $ 6 млн. (14 000 біткоіни).

І 2016 рік буде багатий на народження подібних проектів, тому можна сказати, що боротьба між кріптовалютнимі інструментами тільки починається.