Технологія біткоіни зароджує революцію на Уолл-Стріт

Прихильники біткоіни часто говорять, що ПО, що лежить в основі цифрових валют, може підняти процес трейдингу на Уолл-Стріт на якісно вищий рівень. До такого ж висновку прийшли автори дослідження, яке було проведено серед фахівців сектора фінансових послуг.

Згідно зі звітом, представленим аналітичною компанією Greenwich Associates, 94% опитаних вважають, що технологія розподіленого реєстру, що лежить в основі біткоіни або інших криптовалюта, може використовуватися в галузі фінансів. Ця технологія підноситься як інструмент прискорення і спрощення процесів торгів, в тому числі щодо таких інструментів як акції, кредити та деривативи.

"Схоже, зароджується революція", - повідомив Bloomberg Кевін МакПартленд, один з авторів дослідження, - "Це реальна можливість почати великі зміни".

Деякі стартапи хочуть використовувати технологію ланцюжка блоків для розвитку процесу торгів, що дозволить заощадити Уолл-Стріт і інвесторам мільярди доларів шляхом оптимізації та скорочення життєвого циклу транзакцій. Це дозволить вивільнити капітал, який зависає в угодах на тривалий період, наприклад, на кредитному ринку гроші можуть заморожувати на термін до 23 днів.

Автори дослідження опитали 102 керівників банків, компаній, що управляють, Фінтех-компаній і бірж для дослідницького звіту, цілком присвяченого застосуванню технології ланцюжка блоків.84% опитаних заявили, що вона може знизити ризики торгівлі і час операцій, а 74% відзначили, що технологія зможе знизити роль контрагентів в угоді.

Технологія ланцюжка блоків торкнеться найбільше ті ринки, де найменш розвинена інфраструктура, і при цьому великі обсяги угод, зазначив МакПартленд. До подібних ринків можна віднести кредитний або приватні ринки з торгівлі деривативами, які не можуть обслуговуватися в клірингових палатах. Стартапи, які діють в цьому напрямку, залучили за 2015 рік значні обсяги інвестицій від відомих гравців інвестиційного та венчурного ринків.

Минулого місяця компанія Symbiont, яка планує використовувати розподілений реєстр для здешевлення процесу передачі активів від покупця до продавця, залучила $ 1, 25 млн. Від таких інвесторів як керівник NYSE Дункан Нідерауер, засновник Citadel Метт Андресен і двох засновників фірми по високочастотної торгівлі Getco Дена Тірні і Стефена Шулера.

Серед інших гравців, які працюють в цьому напрямку варто виділити Digital Asset Holdings, на чолі якої стоїть колишній ТОП-менеджер банку JP Morgan Блайт Мастерс, Nasdaq OMX Group (керуюча компанія біржі NASDAQ) і безпосередньо Нью-Йоркську фондову біржу (NYSE ).

Ланцюжок блоків або блокчейн є розподілений децентралізований онлайн-реєстр, який дозволяє зберігати інформацію про угоди і здійснювати перекази активів, дані в якому неможливо підробити. Саме тому багато представників фінансового сектора сьогодні шукають можливості його інтеграції в сферу фінансових послуг.

В доповіді говориться наступне:

Ще залишається багато питань без відповідей щодо інтеграції технології розподіленого реєстру на Уолл-Стріт.Наприклад, чи можуть розподілений реєстр і біткоіни відокремлені один від одного, або чи будуть приватні блокчейни працювати так само ефективно, як публічні.

Автори додали: "Суть не в тому, яким потенціалом володіє біткоіни, а в тому, що технологія, що лежить в його основі, представляє набагато більше цінності для фінансового ринку і його перспектив, ніж навіть сама цифрова валюта".

via Bloomberg