Технологія біткоіни може допомогти музичної індустрії ... якщо її зрозуміють

Технологія ланцюжка блоків, що лежить в основі біткоіни, може стати дуже корисною для музичної індустрії, але, звичайно, перед цим потрібно час, щоб це усвідомити. Потенціал біткоіни і його базової технології розкриються далеко на відразу, і спочатку його можливості не очевидні. У той же час, можливості застосування блокчейна біткоіни не тільки як валюти, а як розподіленого реєстру в обліку прав інтелектуальної власності, занадто широкі, і тут може знадобитися більше часу і зусиль.

Технологія може піти по стопах Creative Commons - некомерційної організації, яка створила безкоштовні для використання типові договори-ліцензії, за допомогою яких автори і правовласники можуть поширювати свої твори більш широко і вільно. Це також інструмент з величезним потенціалом, але і в рівній мірі високим рівнем нерозуміння, через що він не використовується на сто відсотків своїх можливостей.

Будучи співзасновником мистецького проекту Artgasm спільно з художницею Ешлі Лонгшор, я волею випадку став занурюватися в питання захисту прав на інтелектуальну власність, в даному випадку ми говоримо про образотворче мистецтво.

Це привело мене в офіс компанії Ascribe, яка, за їхніми словами, використовує технологію ланцюжка блоків для того щоб "дозволити своїм клієнтам ділитися своїми цифровими продуктами, не турбуючись при цьому про втрату права власності".

Я щиро захоплююся біткоіни. Мене вражає, як все ранок, то, як кожна угода з цифровою валютою враховується в реєстрі ланцюжка блоків - по суті, це єдиний обліковий інструмент всіх угод або руху цифрового активу.

У цій технології величезні можливості застосування, якщо говорити про інтелектуальну власність. Ascribe орієнтується в першу чергу на образотворче мистецтво, але при цьому потрібно розуміти, що можливість застосування технології лежить і в багатьох інших областях крім візуальної продукції. Музика, на мій погляд, ідеально підходить під цей напрямок.

Безумовно, такий формат обліку авторських прав дозволив би значно більш ефективно здійснювати поширення музичної продукції, що завдавало б менший збиток правовласникам від спроб піратського розповсюдження продукції.

Наприклад, якби я був автором музичної композиції, яку б забезпечив необхідним маркером з ланцюжка блоків, то я б міг сам виставляти умови поширення композиції звукозаписними студіями і міг би відстежувати за допомогою облікового реєстру ланцюжка блоків весь подальший шлях руху продукту: продажу, ліцензування і тд. Це значно б скоротило можливі суперечки із звукозаписними компаніями за умовами і обсягами виплати роялті авторам. При цьому ланцюжок блоків дозволяла б краще контролювати тиражі і канали розповсюдження продукції для необхідно розуміння статистичних даних.

В результаті ми побачимо підвищення прозорості, в результаті чого з'явиться бажання більш активно розповсюджувати продукцію. Ті можливості, які є сьогодні, не можуть забезпечити необхідно рівня захисту прав і прозорості угод, а також розповсюдження продукції.Нові технології можуть вирішити цю проблему і дозволити всім займатися своїми справами, не відволікаючись на другорядні питання, які в сьогоднішній ситуації забирають багато часу і сил.

Єдине чого я боюся - це те, що суспільство не зможе зрозуміти весь потенціал і можливості технології ланцюжка блоків, а це вкрай необхідно для початку її широкого застосування. У цей момент я якраз згадую весь розкрилися потенціал Creative Commons.

Потрібні масові освітні процеси, щоб оточуючі краще познайомилися з технологією, необхідна серйозна робота в маркетингу і брендингу. Ми повинні намагатися нарощувати прозорість розуміння можливостей технології, як ту прозорість, яку вона дає всіх транзакціях в мережі.

Художникам і музикантам дійсно варто розібратися з цією набирає обертів технологією, або ними так і будуть зневажати ті, хто зумів вникнути в усі раніше інших.

Джордж Ховард, Forbes