Курс біткоіни: новий міхур або логічне рух

Коли люди починають прогнозувати поведінку ціни активу на будь-якому фінансовому ринку, їх логіка періодично починає зашкалювати. Пам'ятайте, коли в січні вартість нафти знизилася до $ 55, то відразу виникло два абсолютно протилежних табори аналітиків: одні передбачали досягнення $ 100 кінця поточного року, а другі говорили про подальше зниження до $ 15. До кінця року залишається всього два місяці, але вже і так зрозуміло, що жоден зі сценаріїв не реалізується. Якщо аналітики будуть говорити про незначні зміни ціни, то це нікому не буде цікаво, їм не будуть приділяти увагу і не будуть лайкать їх прогнози, а ось масштабні прогнози завжди користуються популярністю.

Ця думка прийшла мені в голову минулого тижня, коли я читав ось цю статтю на Zerohedge. І ось тут я подумав, а що ми бачимо сьогодні на картині курсу біткоіни? Чи не черговий чи міхур, який може вивести значення курсу цифровий валюти на нові висоти? Більшість гравців, безумовно, на це сподівається, але це вкрай малоймовірно.

Дуже багато хто намагається доводити поточне зростання курсу біткоіни припливом китайських грошей, які шукають притулок від державного контролю за рухом капіталу, що, на перший погляд, звучить дуже логічно. По суті, дійсно, щось з подібного могло стати драйвером для швидкого зростання курсу від $ 200 до $ 270. Ми можемо навіть побачити продовження зростання, але говорити про швидке досягнення $ 1000. просто безрозсудно.

Чому подібні очікування хибні? По-перше, якби це було так, то приплив китайського капіталу розігнав би курс біткоіни до сьогоднішнього дня значно вище, ніж до $ 280.Безумовно, інтерес з боку китайських гравців, в зв'язку з внутрішніми особливостями регулювання, виріс. Але ефект від такого кроку влади буде значно більш плавним, ніж разовий стрибок курсу криптовалюта. Те, що ми бачимо зараз - це звичайне відновлення курсу після його падіння до $ 200. І це зростання ніяк незв'язаних з ажіотажем з Китаю, ми просто бачимо логічні руху всередині довгострокового бічного діапазону.

Плюс до цього на минулому тижні були і інші новини, які могли підвищити інтерес до криптовалюта - наприклад, рішення Європейського суду про звільнення операцій з біткоіни від ПДВ.

Ми бачили навіть новини про те, що в Китаї був випущений доповідь щодо питань кібербезпеки, в якому визнається, що біткоіни - це сила, з якою потрібно рахуватися. Подібний крок в деякому сенсі можна розглядати, як позитивний для біткоіни і криптографії в цілому. Я вже зазначав в минулому, що певна ступінь державного регулювання просто неминуча і, дуже ймовірно, що якщо це буде зроблено з розумом, то біткоіни подібний крок лише на користь. Він допоможе розкритися потенціалу криптовалюта в повній мірі.

Проблема полягає в тому, що китайський уряд ніколи не славилося своїми тонкими рішеннями. Якщо вони, дійсно, побачать в біткоіни силу і, як наслідок, загрозу, то вони легко можуть вжити заходів щодо посилення його обороту в країні або навіть формат заборони. Це розуміють і китайські інвестори. І якщо вони розглядають біткоіни в якості транспортного засобу для свого капіталу, то з діями не будуть затягувати і почнуть вже дуже скоро.

Подібні кроки однозначно приведуть до виникнення нової бульбашки, що дуже негативно позначиться на репутації біткоіни.Я, як і багато, виступаю за зростання курсу цифрових валют, але це повинно відбуватися з об'єктивних факторів і не шкодити репутації ще молодого і не зміцнілого фінансового інструменту.

Однак, незважаючи, на те, що багато пророкують подібний сценарій, він вкрай малоймовірний і це заспокоює. Так що зараз ми бачимо просто логічне рух ціни в рамках передбачуваного і очікуваного Форватор.

Мартін Тілльер, NASDAQ

Автор статті Мартін Тілльер - фінансовий оглядач NASDAQ, який має багаторічний досвід роботи в форексі з глибоким розумінням психології і технік трейдерів на світовому ринку.