Біткоіни плюс dLT - "прив'язувати" блокчейн від Bitfury

Чи може Bitfury Group повторити свій успіх в корпоративному блокчейне?

Це був відкритий питання, т. К. Стартап довгий час лідирував в прибутковому секторі обробки біткоіни транзакцій і прагнув завоювати довіру найбільших світових фінансових компаній, урядів та установ. Але тепер питання має новий контекст, так як сьогодні Bitfury доводить до відома широкої громадськості новий погляд на корпоративний блокчейн, вже давно є предметом розробок компанії.

Bitfury Group випускає відкритий код своєї першої приватної блокчейн інфраструктури, але цей продукт пропонує деякий ідейний поворот в порівнянні зі своїм попередником. Назване Exonum, програмне забезпечення відрізняється від DLT-рішень, дозволяючи користувачам захищати дані за допомогою біткоіни блокчейна.

Як пояснив Валерій Вавилов, генеральний директор Bitfury Group, незважаючи на невизначеність, які оточують технічну дорожню карту протоколу, потенційні клієнти насправді стають більш обізнаними про силу біткоіни - як найтривалішого і безпечного блокчейна в світі.

Вавилов сказав:

"Ми бачимо, що використання біткойн блокчейна стає все більш комфортним для багатьох компаній і установ. Ті, хто стежить за системою, знають, що за весь час свого існування (близько 8-9 років), вона жодного разу не була зламана і пропонує таку безпеку, якої більше ніде не існує ".

Олександр Шевченко, керівник проекту Exonum, також підкреслив, що додавання криптографічних даних з приватних блокчейнов у відкритий біткоіни блокчейн посилить гарантії довірених сторін і мереж.

"Прив'язка забезпечує безпеку для даного рішення. При всьому бажанні, системи перевірки достовірності не зможуть переписати блокчейн Exonum", - сказав він.

Як доказ свого значення програмне забезпечення вже використовується в поточних проектах Bitfury Group, в тому числі для реєстрації прав на землю в Грузії, а також в страховій діяльності.

Тепер вихідний код Exonum, написаний на мові Rust, доступний на GitHub, і він буде демонструватися під час туру по містам в Нідерландах, а далі в Пекіні, Бостоні і Сан-Франциско і ін.

Пошук ніші

Проте, прив'язка даних не є єдиною особливістю Exonum.

Рекламується також і аудітопрігодность програмного забезпечення, яка дозволяє розробникам створювати як "повних" клієнтів - для повної перевірки даних системи, так і "легких" - для перевірки деяких даних.

Шевченко привів в приклад відому уразливість "heartbleed", вказуючи на те, що дизайн Exonum може стати практичним кроком у поліпшенні інтернет систем (згаданий випадок, коли проблемний код OpenSSL піддав небезпеці півмільйона сайтів).

Як описано в The New York Times, одним з основних питань, згаданих згодом, була довготривалість перевірки коду OpenSSL, а також відсутність регулярних оглядів за цим кодом.

Шевченко каже, що допуск "легких" клієнтів в мережі Exonum має на увазі роботу безлічі вузлів для перевірки, що не викличе вищеназваних проблем.

"Кожен клієнт гарантує правильне зберігання даних, а організація даних - 'самопроверяемого'", - сказав він.

Вавилов продовжив:

"Це дійсно важливо. Ви можете створити дуже потужну блокчейн систему, можете прив'язати її до системи біткоіни, а якщо вашого клієнта зламали, то допоможе та ж система аудиту, здатна закрити повний цикл питань безпеки".

Вартість використання

Проте, це не означає, що з відкритим блокчейном немає проблем.

Bitfury Group звернула увагу на зростаючі витрати використання мережі біткоіни, т. К. Мережу Exonum повинна прив'язувати дані транзакцій до біткоіни.

Хоча Bitfury не приводить цифр, вона вважає, що вартість витрат може бути "відносно низькою" в залежності від того, як копії даних зберігаються в мережі btc.

Наприклад, якщо спільноті користувачів потрібні хеш-дані, вони просто встановлюють гаманець з багаторівневим захистом, а потім встановлюють тимчасові мітки транзакцій на біткоіни блокчейне, використовуючи функцію OP_RETURN в коді біткоіни.

Незважаючи на те, що навіть дуже маленькі фракції біткоіни можуть зберігати додаткову інформацію, компанія стверджує, що витрати можуть бути "доступними" - навіть якщо Exonum запустить в обробку до 3000 транзакцій в секунду.

"Єдине, що нам потрібно - той біткоіни, який потрібно для транзакційних зборів", - сказав Шевченко.

DLT дизайн

Але як щодо користувачів, яким не потрібна додаткова "біткоіни безпеку"?

Ще одна важлива особливість Exonum - це новий консенсусний алгоритм (поки неназваний), який, за твердженням Шевченко, покращує відмовостійкі протоколи (часто використовувані в тестуванні DLT концепцій). Хоча компанія не розкриває багато деталей, вона описує алгоритм як найбільш надійний і здатний забезпечувати більшу працездатність.

Раніше Bitfury Group також заявляла, що Exonum підтримує і інші функції, такі як контракти з кількома підписами, "тимчасові замки", а також оракули (передбачення).

Як заявив в інтерв'ю Вавилов, ці функції "повинні внести значний вклад в використання технології блокчейн".

Вавилов порівняв приватні блокчейни з интрасетями і звернув увагу на Exonum як на природний наступний крок в подоланні розриву між ними і відкритими блокчейнамі.

Вавилов сказав:

"Кілька років тому, коли з'явився Інтернет, багато консервативні організації не хотіли підключатися до нього, створюючи интрасети. Але через деякий час все интрасети були підключені до Інтернету. Ми вважаємо, що це допоможе побудувати більш безпечні і масштабовані системи ".

Bitfury Group заявила, що відновить продукт Exonum до корпоративної версії в найближчі місяці.

Хочете більше новин? Facebook . Швидше за всіх? Telegram і Twitter . Підписуйтесь!