Біткоіни відкритий ринок грошових переказів

Одним з найбільш часто згадуваних переваг біткоіни є можливість дуже швидких і дешевих міжнародних грошових переказів. Це величезна перевага не тільки для глобального бізнесу, а й для робітників іммігрантів, бажаючих відправити гроші своїм сім'ям.

Банки і такі сервіси грошових переказів як Western Union в даний час заповнюють цей простір. Однак з посиленням норм регулювання після скандалу, пов'язаного з відмиванням грошей мексиканських картелів в банку HSBC, деякі банки США припиняють свої сервіси дешевих перекладів.

Згідно останніх новин, Bank of America, JPMorgan Chase і Citigroup скасували програми, які дозволяли трудящим мігрантам відправляти гроші додому своїм сім'ям за зниженими тарифами. Банки звинувачують в цьому посилення регулювання, в результаті чого їх програми стали менш прибутковими. Wells Fargo не відмінив свою програму перекладів, спрямовану на трудових мігрантів, але стверджує, що регулювання відчутно знизило доходи банку.

Істотним аргументів на користь позиції банків щодо закриття своїх програм грошових переказів, є те, що уряд оштрафував HSBC на еквівалент п'ятитижневого доходу, але це вже тема для іншої статті. Незважаючи на це, закриття дешевих перекладів чи матиме значний вплив на терористичні мережі і наркокартелі.

У той час як наркокартелі та інші кримінальні структури можуть легко оплатити будь-які комісії банків або Western Union, ефект від закриття програм грошових переказів буде більш вираженим у відношенні регулярних мігрантів і їхніх родин.Більш 51 мільярди доларів США були вислані зі Сполучених Штатів трудовими мігрантами в 2012 році, часто в невеликих сумах. Закриття банківських програм дешевих перекладів відкриває величезні можливості для біткоіни.

У той час як багато банків все одно виконують переклади в Мексику та інші країни, за даними New York Times, вартість їх зросла більш ніж в п'ять разів. Є країни в ще гіршому становищі, як, наприклад, Сомалі, де зовсім мало банків, в які до того ж ще не кожен банк в світі дасть зробити переклад.

Збільшення вартості банківських послуг призвело до збільшення залежності від сервісів, таких як Western Union. Однак це може і, можливо, має стати можливістю для біткоіни захопити деякі ринки грошових переказів.

Багато експертів припускають, що відсутність конкуренції дозволить Western Union ще більше збільшити свої тарифи на перекази. Це було б на руку біткоіни. У цьому випадку головна перевага біткоіни в вигляді низької вартості переказів коштів стане ще більш вираженим.

біткоіни має набагато нижчі, майже непомітні комісії при перекладах, ніж всі наявні банківські. Програма Bank of America під назвою SafeSend передбачала безкоштовну відправку грошей, але щоб отримати їх на іншому кінці світу, можливо, доведеться заплатити чималий відсоток. Це був один з найдешевших способів відправки грошей в Мексику, але Bank of America закрив і цю програму.

Ще одна перевага біткоіни - це те, що він не регулюється банківськими правилами, що деякі трудові мігранти, безсумнівно, знайдуть привабливим. У тій же статті New York Times наводять слова одного з мігрантів, який був незадоволений послугами банку Wells Fargo:

Домінго Гарсіа, 36-річний водій лімузина в Лос-Анжелесі, сказав, що розчарований роботою Wells Fargo, коли один з перекладів для його сім'ї на суму 1500 доларів був відхилений.На тому ж тижні, за його словами, члени його сім'ї намагалися відправити ще один великий переклад. Його мати гостро потребує коштів для оплати лікування хіміотерапією в Мексиці. У лікарні сказали, що не продовжуватимуть лікування, поки не отримають оплату.

У статті New York Times жодного разу не згадуються криптовалюта, але описана ситуація звучить ідентично сценаріями біткоіни-євангелістів, коли їх просять описати в чому саме цінність і необхідність цифрових валют.

Однак якщо біткоіни хоче зайняти місце йдуть банків і сервісів грошових переказів, індустрія повинна буде збільшити свою фізичну присутність у найбільш ймовірних країнах одержувачів переказів.

Мексика отримала більше половини від усього обсягу переказів з США в 2012 році (51 млрд. Доларів), і в країні всього лише один біткоіни-банкомат (в Тіхуані). Існує також всього один біткоіни-банкомат на території всього континенту Південної Америки, а в Африці зовсім немає подібних банкоматів.

Local Bitcoins - це, звичайно, може і варіант для деяких з цих регіонів, але це точно не буде прийнятним і безпечним способом продажу біткоіни для кінцевих користувачів. Якщо хтось в індустрії хоче бути причетним до більш ніж п'ятдесяти мільярдного ринку, який банки приймають як належне, то він повинен буде забезпечити легкий і недорогий сервіс, орієнтуючись саме на кінцевого одержувача. При цьому все повинно бути дуже просто: прийти в офіс або до банкомату, відсканувати QR-код і забрати гроші в місцевій валюті.

Купівля біткоіни через банківський рахунок, якого просто може не бути у користувача, може утруднити його впровадження. Банкомати і фізичні точки продажів не тільки роблять біткоіни простіше і зрозуміліше для споживача, вони також можуть виступати в якості реклами і освітнього центру, який навчає новачків, спраглих інформації.

Чи може рішення підприємців з України по інтеграції біткоіни-послуг в більш ніж 4000 платіжних терміналів бути рішенням? Можна розглядати і такий варіант, і він також здається більш реальним і менш дорогим, ніж створення еквівалентної мережі біткоіни-банкоматів.

Ринок біткоіни оцінюється більш ніж в 8 мільярдів доларів США, що є вражаючою цифрою для валюти, яка існує всього лише з 2008 року і починалася з нуля. Однак це абсолютно незначна сума в порівнянні з вищезазначеним 51 млрд. Доларів, що відправляються щорічно зі Сполучених Штатів. Якщо біткоіни зможе захопити хоча б частину цього ринку, то він буде мати величезний вплив не тільки на ціну, але і на життя трудових мігрантів у всьому світі.

Хтось просто повинен створити інфраструктуру.

Ян Демартіні, CoinTelegraph