Біткоіни потрібні інституційні інвестори

Багато експертів стверджують, що волатильність поведінку курсу біткоіни може стабілізуватися, якщо ринок піде від домінування декількох великих біржових гравців і доповниться новими регульованими обмінними майданчиками, які зможуть згладити вн утрідневние коливання шляхом залучення нових учасників в вигляді інституційних інвесторів, банків і хедж-фондів.

Основне питання полягає в тому, чи прийдуть ці гравці в актив, який не має під собою абсолютно ніякої фундаментальної обгрунтованості.

Поява в минулому році таких нових біржових майданчиків, як itBit і Gemini, розташованих в Нью-Йорку і регульованих Нью-Йоркським департаментом фінансових послуг, може в перспективі пролити світло на це питання. Ці гравці цілком підкоряються традиційним банківським вимогам і звільнені від необхідності відповідати так званої BitLicense, набору правил для регулювання біткоіни-екосистеми.

Подібні майданчики пропонують для потенційних інвесторів з корпоративного світу спокій і прозорість в питаннях безпеки своїх інвестицій. Цей факт може залучити нових гравців, раннє закритих для ринку криптовалюта через відсутність належної інфраструктури.

І, дійсно, велика частина 2015 пройшла для курсу біткоіни відносно спокійно у вузькому ціновому діапазоні. Біржа Gemini була запущена в жовтні минулого року і поступово набирає вагу.На сьогоднішній день вона займає 12-е місце в світі за обсягом торгів криптовалюта біткоіни згідно з інформацією від bitcoinity. org.

В інтерв'ю для видання FinanceMagnates близнюки Уінклвосс відзначили, що вони починають спостерігати появу інтересу до цифрової валюті з боку представників світу традиційних фінансів, які можуть працювати тільки на регульованих майданчиках.

При підготовці до запуску біржі Gemini близнюки приділили велику увагу питанням безпеки, які значно перевершують вимоги BitLicense, так як інвестори очікують від подібних майданчиків рівня довіри аналогічного банківських депозитах.

Нагадаємо, що близнюки вже давно планують запустити ETF (біржовий торгується фонд) на цифрову валюту біткоіни на майданчику Nasdaq. Зараз вони чекають схвалення від SEC (Комісія з цінних паперів і бірж).

Як ми вже часто бачили інвестиції в інфраструктуру не гарантують успіху технології або активу. Для корпоративних інвесторів важливо побачити, що ринок біткоіни починає йти від фази "Дикого Заходу" в більш цивілізовані напрямки. Наступив 2016 рік зможе продемонструвати на практиці, чи виявить корпоративний світ інтерес до цифрової валюті або біткоіни залишиться виключно ринком окремих ентузіастів.