Огляд ринку біткоіни - курс, погляд на нюанси bitLicense (12. 06. 2015)

Огляд виходить за підтримки біржі eСoin: торгівля без комісій, безкоштовний функціонал для прибуткового арбітражу і широкий набір інструментів для успішного трейдингу (www. ecoin. eu).

Волатильність біткоіни кожен день стає все нижче, бічний діапазон триває вже з початку травня. Стискання пружини амплітуди коливання курсу додає напруги гравцям, тому що вихід може статися при такій картині в будь-який момент, а напрямок буде вкрай непередбачуваним.

Ціна біткоіни

12. 06. 2015 (BTC-e)

З початку тижня

$ 225

->

$ 231

+2, 66%

З початку місяця

$ 231

->

$ 231

+0, 00%

З початку року

$ 316

->

$ 231

-26, 89%

Огляд місячного таймфрейма

На місячному графіку ціна знаходиться в трикутнику з початку року з підтримкою в районі $ 215 і діагональним опором від $ 320 на початку року, до $ 230 на сьогоднішній день. Негативний момент полягає в тому, що вектор трикутника дивиться вниз в район $ 140.

Цей момент потрібно враховувати при вибудовуванні середньо і довгострокових стратегій.

Огляд тижневого таймфрейма

Динаміка курсу біткоіни на тижневому графіку проходить в загальному векторі, другий тиждень літа йде в боковику з мінімальними відхиленнями. При цьому ми підійшли на тижневому графіку впритул до глобального диагональному опору і навіть почали плавно виходити за його межі.

По суті, на графіку видно локальний трикутник, який ми спостерігали на місячному таймфрейме.Зниження волатильності цілком логічно при такому характері руху.

Огляд денного таймфрейма

На денному графіку ми бачимо плавне підвищення курсу біткоіни, але підвищення носить ступінчастий характер в рамках боковика і його розмір мінімальний, тому даний факт ні про що не говорить.

Ціна вийшла за межі діагонального опору і верхньої межі локального спадного каналу. Варто враховувати, правда, що ці виходи в рамках поточного бічного руху можуть бути помилковими. Зараз курс наданий сам собі без явної переваги з боку покупців або продавців. Висновки робити ще рано.

На даний момент можна говорити, що найближча підтримка ціни піднялася в район $ 228, це єдиний позитивний момент на сьогоднішній день.

Огляд 4-х годинного таймфрейма

На 4-х годинному графіку картина максимально динамічна з усіх розглянутих. Курс рухається в рамках локального висхідного каналу уздовж його верхньої межі.

Ціна впритул підійшла до верхньої межі переважаючого спадного тренда, що може внести свої корективи в вектор руху. Ціна перебуває під рівнем Fibonacci 76, 4%, пробій цього рівня вгору може легко привести курс до значення $ 237.

Загальні підсумки

З усього тижня можна винести один чіткий висновок - боковик, причому боковик, який затягується і вихід з нього можна очікувати в будь-який момент. Якщо подивитися на більші таймфрейма, то видно явні ведмежі сигнали, при цьому варто пам'ятати, що біткоіни вміє дивувати, в тому числі і помилкові. Тому в будь-якому випадку потрібно дотримуватися ризик-менеджмент і ставити стоп-сигнали.

Інвестиції

Вчора стало відомо, що децентралізована онлайн майданчик OpenBazaar залучила $ 1 млн.інвестицій від тих же інвесторів, які фінансують компанію 21, чому це дуже інтригуюче подія читайте в нашій статті, присвяченій цій події.

Огляд біткоіни-деривативів

Котирування похідних інструментів рухаються в бічному діапазоні разом з базовим активом, картина без сюрпризів.

OTC Markets - BIT (GBTC)

Nasdaq Nordic - BITCOIN XBT (XBT)

Настрої гравців

Наводимо приклади найбільш цікавих поглядів на перспективу курсу біткоіни від активних гравців ринку:

________________________________________________

________________________________________________

Огляд фундаментального фону

На минулому тижні після кількох попередніх спроб Департамент з фінансових послуг штату Нью-Йорк випустив остаточний варіант документа щодо нормативного регулювання компаній, що працюють в біткоіни-індустрії, під назвою "бітліцензія" (BitLicense).

Ми бачили вже кілька редакцій цього документа і кожну наступну був трохи кращим за попередній, в цей раз ми отримали цілком оптимістичний формат, який цілком відповідає базовим очікуванням біткоіни-спільноти.

Дійсно, більшість пунктів дуже актуальні і служать для підвищення довіри до діяльності компаній з боку громадськості, що може послужити сильним поштовхом до зростання популярності криптовалюта. Найголовніше, що вимоги до біткоіни-компаніям плюс-мінус відповідають традиційним вимогам до всіх сучасних міжнародних фінансових інституціях, що говорить про рівноправну відношенню до молодої індустрії, як повноцінного гравця фінансового ландшафту з належною повагою. При цьому варто розуміти, що все це не означає того, що в разі банкрутства біткоіни-компанії, всі засоби повернуть вкладникам - тільки частина, але це вже позитивний крок.

Наявність регулювання максимально наближеного до традиційного для фінансових інститутів дозволять великим гравцям корпоративного світу: пенсійні фонди, страхові компанії, лізингові компанії та інші, звернути свої погляди на вкладення в криптовалюта. До цього моменту при все своє бажання вони не могли цього робити.

При цьому документ містить ряд вимог, які трактуються досить смішно для фінансових установ. Ці вимоги стосуються необхідності вказувати той факт, що біткоіни є високоволатильних фінансовий інструмент і клієнт повинен віддавати собі звіт в тих ризиках, які він на себе бере. По суті регулятор хотів, щоб компанії давали клієнтам інформацію про специфічні ризики саме криптовалюта, хоча ці моменти можна сміливо віднести абсолютно до будь-яких фінансових інструментів, навіть до облігацій, якщо дивитися на картину максимально тверезо.

При всій повазі до цієї ініціативи, варто розуміти, що це як писати на пачці з цигарками про шкоду куріння, тільки у випадку з біткоіни-компаніями це буде дуже дрібний текст на відшибі документа, який ніхто і не помітить. Найцікавіше, що подібні трактування на стільки поширені в нашому сьогоднішньому світі: від сигарет, алкоголю, рекламної продукції тощо, що ми все вже заздалегідь ігноруємо цей факт. Починаючи зі слів "Увага! ХХХ може привести до ...." ми вже не читаємо, або пробігати суто номінально НЕ вчитуючись.

Ще одна цікава трактування проходить в документі, на яку без гумору дивитися складно - "природа цифрових валют підвищує ризик шахрайства і кіберзагроз". Подібні ризики властиві будь-якому фінансовому інституту, сьогодні абсолютно весь документообіг знаходиться в цифровому вигляді, так що цей момент вже точно не унікальний.

Одна з основних проблем поки не була розглянута. Необхідно більше розуміння вимог на самому ранньому етапі запуску стартапів, щоб захистити, як венчурні інвестиції, так і перших клієнтів компаній.