Біткоіни: довгострокові перспективи малюють великі можливості

На минулому тижні ми опублікували статтю, присвячену доповіді Всесвітнього Економічного Форуму по Мегатренд, які до 2027 року буде змінювати світ навколо нас. У доповіді особливу увагу приділено і технології блокчейна, який лежить в основі криптовалюта.

Доповідь породив безліч розмов і різних думок. Ми б хотіли представити переклад матеріалу Мартіна Тіліера - фінансового експерта, який пише матеріал для біржі Nasdaq і дуже часто звертає увагу саме на біткоіни і його перспективи. Нижче наводимо переклад:

Люди дорослішають і стають старше, вік з одного боку приносить деякі проблеми, але в певних відносинах він володіє і перевагами. Здоровий глузд говорить нам, що люди старшого покоління не розуміють всього потенціалу і можливостей технологічних досягнень. Але якщо ви зможете подолати тенденцію обмеженості в міру старіння, то зможете побачити широкі можливості, які дають такі технології, як блокчейн і криптовалюта.

Саме тому, коли я прочитав доповідь Всесвітнього Економічного Форуму, я не викинув його, як представника фантастичних творів, а поставився до нього з усією серйозністю. У доповіді говориться, що технологія блокчейн досягне критичної точки популярності до 2023 року. У цьому моменті я згадую дні, коли вважалося, що відео дзвінок по телефону це щось з категорії фантастики і ніхто навіть уявити собі не міг, що Інтернет дозволить сьогодні всім нам так легко спілкуватися, пізнавати, здійснювати покупки і грати з такою легкістю.Це, дійсно, було не так давно і тому твердження, що технологія розподіленого реєстру через 8 - 10 років буде так чи інакше інтегрована в деякі процеси світової економіки не здається абсурдною.

Сам доповідь з його описом так званих критичних точок впровадження технології в маси досить специфічний. Досить подивитися на ті функції, які вони приписують для розподіленого реєстру. У першому випадку 73% опитаних припускають, що до 2023 року уряд буде збирати податки при використанні технології блокчейна.

Цей формат використання технології, винайденої для максимальної незалежності від центральних органів влади і забезпечення анонімності, досить іронічний, особливо на увазі поглядів лібертаріанців. При цьому цей напрямок, дійсно, актуально. Сьогодні всі транзакції в мережі біткоіни обкладаються своєрідним "податком", що йде на користь Майнер, які забезпечують функціонування мережі та її безпеку. Тобто, цей же принцип можна застосувати і до всіх всіх угодах і зміни руху грошових потоків, які повинні обкладатися комісією або податками. Просто вся інфраструктура переноситься з централізованого формату в розподілений і ми отримуємо універсальний і автономний інструмент справляння податків.

Ще необхідно зрозуміти, як широке прийняття і інтеграція технології блокчейна позначиться на біткоіни, криптовалюта, що функціонує на його основі. Ось тут ми підходимо до другого переломного моменту, описаного в доповіді: до 2027 року 10% світового ВВП буде зберігатися в форматі розподіленого реєстру.

На цьому моменті, головне сильно не захоплюватися. Це абсолютно не означає, що до 2027 року 10% світового ВВП буде представлено біткоіни.Нам ще необхідно зрозуміти, на скільки технологія блокчейна і біткоіни взаємопов'язані, і як активний прийняття блокчейна позначиться на популяризації криптовалюта, якщо взагалі позначиться. Потенціал для біткоіни просто величезний, але тільки за умови, якщо його не відокремлять від розподіленого реєстру, а саме цей процес ми зараз і спостерігаємо.

10% від світового ВВП - це в районі $ 8 трлн. , Тобто тоді один біткоіни повинен коштувати близько $ 400 000 і навіть якщо ми занизили прогноз в десять разів, то все одно цифра вийде досить значною - $ 40 000 за біткоіни через 10 років.

Ця новина повинна порадувати всіх інвесторів в криптовалюта. Головне, щоб біткоіни не відділена від його базової технології, яку вже сьогодні багато хто хоче використовувати для модернізації фінансової інфраструктури. Але при сьогоднішній ціні в районі $ 230 за біткоіни і з можливим зростанням ціни до $ 40 000, інвестиційна ставка видається більш, ніж розумною.

Інформація з доповіді привносить позитив для всіх тих, хто останні кілька років вірив у перспективність криптовалюта, а до цих людей ставимося навіть ми - деякі люди похилого віку.