Біткоіни використовується в боротьбі проти лихоманки Ебола в країнах Африки

Група з Гани знайшла спосіб приймати грошові пожертви швидше і ефективніше безпосередньо в місці боротьби з лихоманкою Ебола - в сусідній Сьєрра-Леоне. Характерна особливість рішення полягає в тому, що воно поєднує в собі біткоіни і такий доступний для багатьох в Африці інструмент для фінансів як мобільний телефон.

Bitcoin Against Ebola - це некомерційний проект, запущений стартапом Beam в Аккрі (Гана). Він дозволяє жителям Африки використовувати біткоіни, щоб швидко і дешево переказувати гроші.

В більшості країн Африки вже існують технології для переказу грошей за допомогою мобільного телефону, такі як, наприклад, M-PESA. Партнер проекту Bitcoin Against Ebola сервіс Splash дозволяє приймати мобільні грошові перекази.

В самому Сьєрра-Леоне зареєстровані дві громадські некомерційних організації, які є одержувачами коштів. Перша, LunchBoxGift була заснована зовсім недавно спеціально для забезпечення доставки продовольства тим, хто в Сьєрра-Леоне знаходиться в районах, охоплених лихоманкою Ебола. Друга - це Sierra Leone Liberty Group (SLLG). Ця неурядова організації існує вже давно, вона працює в напрямку розвитку підприємництва, прав приватної власності і обмеження уряду.SLLG прийняла на себе завдання по вихованню населення в Сьєрра-Леоне для більш ефективної протидії лихоманці. Вони займаються поставками мила, дезінфікуючих засобів та інших необхідно компонентів для поліпшення контролю над епідеміологічною ситуацією.

Генеральний директор Beam Нікудж Хандо пояснив причини, через які був створений фонд Bitcoin Against Ebola:

Ми просто не могли змиритися з тим, що більше 15% грошей, що відправляються на боротьбу з Ебола в Сьєрра Леоне, йшло на комісії

Комісія Bitcoin Against Ebola становить лише 2% від суми переказу, що істотно менше, ніж 12 або більше відсотків, які прийнято брати в сервісах грошових переказів, таких як Western Union або MoneyGram.

Проект дає підстави переводити гроші на індивідуальні рахунки конкретних медичних працівників, волонтерів і постраждалих сімей. Ці рахунки прив'язані до їх мобільних телефонів, а зняти кошти вони можуть в спеціальних кіосках, розташованих по всій країні.

За словами співзасновника Beam Фалка Бенці, проект Bitcoin Against Ebola - це відмінний спосіб показати, які переваги Африка може отримати від використання біткоіни.