Біткоіни - не зло і ось, чому

Так в чому ж цінність біткоіни?

в перший рік існування біткоіни практично не було ніяких транзакцій, однак люди витрачали на "виробництво" нових біткоіни свою енергію. на думку спадають такі дві речі про внутрішню вартості криптовалюта.

Перше - біткоіни має цінність як предмет колекціонування, т. Е. Також як люди збирають рідкісні камені, черепашки, поштові марки або монети. Друге - біткоіни має цінність через бажання інших людей володіти ним, т. Е. Вони хочуть викупити у поточних "колекціонерів" частина їх колекції у вигляді біткоіни, заплативши, таким чином, попереднім власникам встановлену "ними" ціну. Цінність золота визначається тими ж самими причинами. Чи не тому, що воно блищить, адже багато речей блищать, а тому, що воно рідкісне, стійко до ушкоджень і мобільно, і тому його можна колекціонувати.Як тільки його накопичилося якесь певне кількість, воно може збільшити свою вартість тільки, якщо інші люди захочуть його купити, і чим більше їх число захоче отримати його, тим більшу вартість воно набуватиме.

Як тільки щось набуло цінність в очах інших, воно може стати грошима. Як тільки біткоіни придбав свою цінність серед тисяч користувачів, кожен з них зміг скористатися його прекрасною системою транзакцій. При цьому сама мережа біткоіни залишається тією ж самою, незалежно від того, скільки людина нею користуються сто або мільйони. Таким чином, мережа не може бути джерелом ціни, в яку люди оцінюють один біткоіни.

"Віруючі"

Більшості власників біткоіни подобається вся ця ідея і її технічна реалізація, однак їх турбує те, що вартість кріптомонет залежить фактично лише від кількості "віруючих" в біткоіни. Свої переконання вони засновують саме на технологічних аспектах існування і функціонування біткоіни, однак при цьому відсутні будь-які засоби, якими можна було б виміряти, скільки в ціні біткоіни закладено від "віри" і скільки від технічних властивостей.

Кожен сам для себе визначає, скільки часу він хоче витрачати заради своєї "віри". Фред Вілсон, наприклад, дуже любить технології, пов'язані з біткоіни, однак у нього зовсім мало монет. З іншого боку є велика кількість людей, які інвестували в біткоіни багато грошей, навіть не маючи чіткого розуміння, що він із себе представляє, а просто тому, що він на слуху.

Чіткої відповіді на питання, скільки повинен коштувати біткоіни сьогодні або завтра, немає. Визначення його ціни на основі того, скільки монет в обігу невірно спочатку, т.к. "звернення" саме по собі не існує, а транзакції відбуваються тому, що гроші вже мають якусь цінність для людей. Біткоіни часто торгують просто тому, що ними можна торгувати, а коштують вони щось, тому що їх так оцінили. Золото, наприклад, нечасто торгується між людьми, проте його вартість на багато перевищує вартість біткоіни.

В результаті, біткоіни має внутрішню вартість, тому що він колекційні. Його надійність як засіб заощаджень визначається кількістю людей, які бажають його дістати. Чим більше число людей вірять в біткоіни, тим більше сил вони вкладуть в розвиток інфраструктури навколо нього, зміцнюючи, таким чином, впевненість користувачів в ньому.