Біткоіни - не ідеальна місце для злочинної діяльності

Попередження для тих, хто використовує біткоіни в незаконних цілях: тепер сховатися від правоохоронних органів стає все важче. Співробітники правоохоронних органів використовують відкритий реєстр біткоіни, званий блокчейн, щоб стежити за цифровими грошима і відстежувати їх використання підозрюваними злочинцями.

Будучи найпопулярнішою криптовалюта в світі, біткоіни сприяв активізації атак зловмисників з метою викупу (вимагань), таких як недавня WannaCry, в якій хакери брали в заручники вміст комп'ютерів жертв доти, поки не отримають гроші . Злочинці легко можуть використовувати біткоіни для отримання викупу - їх особистості розкрити неможливо. Цифрова валюта також пов'язана з онлайн-продажами наркотиків, відмиванням грошей та сексуальної торгівлею.

Хоча користувачі btc можуть приховувати свою особистість, вони не можуть уникнути розкриття іншої інформації, яка може бути корисна тим, хто досліджує / розслідує те, що зберігається біткоіни мережі. Кожна транзакція біткоіни записується на його блокчейне - загальнодоступною записи всіх транзакцій, що здійснюються з використанням криптовалюта. Блокчейни "забезпечують дійсно корисне джерело істини", - говорить Джонатан Левін, співзасновник Chainalysis, який розробляє програмні засоби для аналізу даних блокчейна .Продукти компанії можуть допомогти дослідникам зробити висновки про те, як люди використовують валюту.

Chainalysis об'єднує свій аналіз з іншого загальнодоступною інформацією для ідентифікації користувачів через унікальні рядки чисел, які вони використовують на блокчейне, називаючи їх адресами, а потім відображає, як переміщаються кошти. Цей метод можна використовувати для того, щоб ідентифікувати біткоіни біржі, де, наприклад, користувачі ігрового сайту конвертують свої біткоіни в долари.

Інструменти Chainalysis є, безумовно, цінними для слідчих. З 2015 року компанія підтримувала розслідування Служби внутрішніх доходів США (IRS) і Федерального бюро розслідувань, Комісії з цінних паперів і бірж (SEC), Адміністрації по контролю за наркотиками, Імміграційного і митного контролю та Європолу. У більшості випадків, каже Левін, слідчі звертаються до Chainalysis, коли у них вже є деякі дані, наприклад, такі як біткоіни адреса, який вони знайшли серед речей підозрюваного. Якщо вони можуть визначити, що підозрюваний використовує певну біржу, то за судовим наказом вони зможуть отримати і додаткову інформацію з цієї біржі.

Уряд також зацікавлений у відстеженні потоку коштів на блокчейне, щоб визначити, декларують трейдери отримання біткоіни і сплачують відповідні податки, каже Денні Ян, засновник BlockSeer, який також розробляє інструменти блокчейн аналітики, і підтримує розслідування правоохоронних органів.

Кріптовалютние фірми також стають клієнтами аналітичних фірм. У багатьох випадках неясна визначається законом ступінь обізнаності бірж про своїх користувачів.Така інформація дозволила б робити певні висновки про клієнтів (як того вимагають і традиційні банки). Але бірж складно відкривати банківські рахунки, якщо вони не знають, хто їхні клієнти. І якщо уряд хоче побачити, що злочинці використовують певні біржі, то біржі також хочуть контролювати цей аспект, - каже Ян.

Однак не все так добре для правоохоронних органів. Є способи заплутати слідчих, наприклад, використовуючи так звані сервіси мікшування, які беруть біткоіни у користувачів і змішують їх, перш ніж відправити їх назад - на різні адреси в різний час. Деякі нові криптовалюта, зокрема Zcash і Monero, покликані приховувати інформацію, яку Chainalysis, BlockSeer і інші спеціалізовані компанії використовують для відстеження грошей.

Кмітливі злочинці вже використовують ці неотслежіваемих системи. Минулого місяця Chainalysis підтвердила, що хакери WannaCry змогли конвертувати частину своїх біткоіни коштів в Monero до того, як були занесені в чорний сервісу, який вони використовували

Хочете більше новин? Facebook . Швидше за всіх? Telegram і Twitter . Підписуйтесь!