Біткоіни все більше схожий на справжню валюту

Противники біткоіни, включаючи уряду, федеральна влада і штати США, і національні уряди в інших місцях, стикаються з дилемою. Вони зневажливо ставляться до криптовалюта, стверджуючи, що це зовсім не валюта, а просто якийсь штучне створення без будь-якої цінності, але це твердження ставить їх перед проблемою. Якщо біткоіни НЕ валюта і не має ніякої цінності, як ви будете його регулювати і як ви будете підтримувати ці правила?

На минулому тижні я брав участь в дискусії на тему того, чому я вважаю спроби заборонити віртуальні валюти не тільки принципово помилковими, а й марними. Це залишає уряду в ситуації, коли їм необхідно регулювати торгівлю і використання цифрових валют, якщо вони хочуть надати взагалі якийсь вплив на неї. Я не з тих, хто вважає, що участь держави обов'язково несе шкоду і є небезпечним, і що будь-який рівень управління і регулювання небажаний. Я можу погодитися, що мотивація деяких може бути благородною.

Фінансовий світ рясніє прикладами шахрайства та крадіжки, і у держав є обов'язок по захисту своїх громадян, тому деякі юридичні правила щодо захисту можуть бути виправдані. Цей захист може стати реальною, якщо уряду визнають біткоіни валютою, а не божевільною спекулятивною грою. Щоб бути справедливими, більшість країн по всьому світу здається роблять саме це.Більшість опублікованих урядових документів у всьому світі говорять, що вони не розглядають біткоіни в якості законного платіжного засобу, але вони визнають його статус валюти. Визначення "законного платіжного засобу" може ввести деяких в оману. Заява, що валюта не є законним платіжним засобом, не означає нічого страшного, це просто означає, що представники торгової галузі не зобов'язані за законом приймати в оплату таку валюту.

В США давалося мало прямих державних визначень, але суди вже рухаються в цьому напрямку. Судові документи з недавнього справи комісії з цінних паперів (SEC) проти Трендона Шейверсом включають твердження судді Амоса Л Мацанта про те, що "... біткоіни є валютою або формою грошей ...". Це є певним знаком, що біткоіни набирає обертів, так як твердження цього судді і подібні коментарі від суддівської колегії є значними. Якщо суди відносяться до біткоіни як до валюти, то федеральний уряд не має іншого вибору, окрім як наслідувати їхній приклад. Оскільки все більше і більше країн у всьому світі приходять до того ж висновку, без сумніву мотивовані бажанням збирати податки, а не захищати своїх громадян, стає все важче заперечувати законність біткоіни.

Уряду і окремі люди, змушені визнати, що біткоіни є, як мінімум, валютою. Цей процес, імовірно, був прискорений завдяки новині про те, що Circle, що позиціонується як перший біткоіни-банк, відкривається для роботи з глобальною клієнтською базою. Це цікаво, і банківська система допомагає впровадженню криптовалюта як звичайних валют, так як реальна новина в тому, що біткоіни-рахунки будуть застраховані на 100%.Існують деякі сумніви з приводу безпеки віртуальної валюти, і ці новини про страхування є безумовно хорошими.

Я вважаю, що вихід в маси для біткоіни є неминучим, і що одним з перших кроків на цьому шляху є загальне визнання, що це валюта, як і будь-яка інша. Тепер, коли ясно, що люди можуть бути обмануті (і шахраї покарані) і що уряду, банкіри і страхові компанії готові взяти участь, визнання біткоіни все ближче з кожним днем.

Мартін Тіллер, NASDAQ