Біткоіни шукає нові шляхи на ринках, що розвиваються

Поки технологічний світ зайнятий міркуваннями про волатильності курсу біткоіни, криптовалюта показує найбільш вражаючі темпи розвитку в країнах, де поточна ціна біткоіни перевищує середню тижневу заробітну плату.

Кенія, Уругвай, Панама, і це тільки деякі країни, в яких себе добре почувають венчурні інвестори, що вкладають кошти в біткоіни-компанії, що використовують технологію блокчейн для вирішення регіональних платіжних завдань.

Звичайно, останнім часом акцент у розвитку біткоіни все частіше ставиться на ринки, що розвиваються, але цифрові валюти з самого початку були глобальним явищем. Незважаючи на те, що більшість (і найбільші за обсягом) інвестицій змогли залучити стартапи, розташовані в США, до 40% від загального обсягу венчурних вливань, що відслідковуються CrunchBase за останні 3 роки, були вкладені в біткоіни-стартапи, які базуються за межами Сполучених Штатів.

Обсяг венчурних інвестицій в біткоіни-бізнес з 2012 року

"Одна з причин, за якими мене приваблюють біткоіни і блокчейн, полягає в потенціалі їх технології на ринках, що розвиваються, дуже багато людей, які перебувають поза банків і фінансової інфраструктури ", - говорить Джалак Джобанпутра, партнер і співзасновник Future Perfect Ventures.

Як тільки люди отримують в руги смартфони, з їх допомогою вони отримують доступ до тих же самим фінансовим операціям, які тут в США проводяться через традиційну інфраструктуру.Блокчейн, в свою чергу, дає можливість організувати це ще більш ефективним способом.

Фонд Future Perfect надав підтримку трьом кріптовалютним компаніям. У їх число ввійшла канадська компанія Blockstream, що розробляє інфраструктуру для додатків на базі блокчейна, і Blockchain. info - найпопулярніший сервіс онлайн-гаманців. Третин компанією, на яку зробив ставку Джобанпутра, став проект BitPesa. Компанія займається міжнародними грошовими переказами на базі біткоіни, розташована в Кенії і планує працювати в Східній Африці.

Так, Кенія - світовий лідер в області цифрових і мобільних грошей. "Більше 75 відсотків дорослих жителів країни використовують цифрову валюту M-Pesa. Більше половини ВВП в країні припадає на цю цифрову валюту", - говорить Ден Морхед. Його фонд Pantera Capital орієнтований на роботу з біткоіни. Саме очолив недавній інвестиційний раунд компанії BitPesa, вклавши $ 1, 1 млн.

BitPesa входить в число біткоіни-стартапів, націлених на ринок грошових переказів. Обсяг цього ринку близько 430 мільярдів доларів США. Проект планує брати біткоіни з-за кордону і конвертувати його в місцеву валюту для доставки клієнтам. Це яскравий приклад можливостей переваг технлогії біткоіни над традиційними фінансовими інститутами, що показують високу ефективність цифрових валют. Морхед міркує:

Вважається, що 5 мільярдів чоловік в країнах, що розвиваються ніколи не користувалися традиційними банками, точно так же, як, наприклад, домашніми телефонами. Але виходить, що вони перескочили етап домашніх телефонних ліній і прийшли відразу до мобільних рішень. Те ж саме стосується і до фінансів. Для вирішення більшості завдань, вони готові пропустити те, що у нас прийнято вважати традиційною банківською системою і йти прямо на рівень мобільних грошей.

Морхед вже на власні очі спостерігав цей процес в Аргентині. Там він володіє частиною компанії BitPagos, яка спеціалізується на перекладах доларів США для туристів.

"Аргентину можна вважати класичним випадком використання біткоіни. Аргентина на рубежі 19 століття входила в число найбагатших країн у світі, але з тих пір в країні пройшла не одна хвиля гіперінфляції. В результаті їх паперові гроші втратили довіри. Зараз біткоіни є дуже ефективним засобом для переказу грошей, як в країну, так і з неї.

Завдяки обходу обмежень для туристів і ліквідації комісій для місцевих жителів, яким необхідні послуги грошових переказів, технологія біткоіни забезпечила величезну перевагу в проведено ії операцій транскордонних переказів ".

На думку Джобанпутри, це всього лише перший етап інновацій в фінансових технологіях на ринках, що розвиваються.

"Деякі великі проекти зароджувалися, перш за все, як інфраструктурні, але тепер ми починаємо спостерігати нову тенденцію при освоєнні різних ринків. Нові регіональні гравці починають працювати з грошовими переказами навіть до того, як побудувати інфраструктуру для інших видів послуг".

Кількість біткоіни-компаній, які отримали венчурні інвестиції, по регіонах

Крістін Мегі, TechCrunch