Біткоіни - це міхур?

Найзнаменитіша криптовалюта світу побиває нові цінові рекорди, але не роздуте це штучно? Якщо подивитися на графік ціни біткоіни, то вона зросла і навіть побила свій довго тримався пік, який встановився в кінці 2013 року - саме тому деякі люди думають, що це міхур, який загрожує лопнути.

Але Вікрам Маншарамані (Vikram Mansharamani), який написав книгу про те, як розрізняти бульбашки, каже, що ринок біткоіни демонструє менш, ніж два з п'яти основних ознак штучно роздутого міхура. Він наводить свої аргументи в пості LinkedIn, які коротко підсумовуються в таблиці нижче.

Чим більше балів, тим сильніше роздутий ринок. Бали біткоіни
Рефлексивність: підвищення цін збільшує попит 0. 5
Плечі: ф'ючерси та інші інструменти 0
Психологія: надмірна впевненість і "релігійна" переконаність 1
Політика: регулювання і моральні ризики 0
Зрілість: потенційний ринок збуту 0
Всього (з п'яти) 1. 5

Інший блогер розглянув ситуацію з точки зору його власної інтерпретації ринку, спираючись на методи Маншарамані, і зробив висновок, що торгівля цифровою валютою все ж злегка роздута. Маншарамані поставив біткоіни половину бала за рефлексивність - ідея була така, що зростання ціни на актив призводить до збільшення попиту, з чим згодні такі інвестори, як Джордж Сорос.Кінсманн (SG Kinsmann) ж в своєму аналізі ставить біткоіни цілий бал за рефлексивність. Які є аргументи для цього? Обсяги угод і комісії, який показують попит, істотно зросли разом з ціною. Це наділяє біткоіни вже двома з п'яти ознак міхура.

Як би там не було, на цьому тижні інвестори в біткоіни спостерігають деякі зміни в його ціні. У US Securities and Exchange Commission є всього 3 дні, після яких комісія буде зобов'язана винести рішення щодо торгівлі біткоіни. Це рішення може або дійсно істотно підвищити на нього попит - або привести до обвалення ціни.

Хочете більше новин? Facebook. Швидше за всіх? Telegram і Twitter. Підписуйтесь!