Біткоіни атакують частіше і частіше

Нещодавно Лабараторія Касперського провела аналіз даних по фінансовим атакам хакерів. В результаті з'ясувалося що 20% всіх хакерських атак пов'язаних з розкраданням фінансової інформації доводиться на частку біткоіни. Звіт компанії доступний у відкритих джерелах. Він називається "Еволюція IT-загроз 2014". В рамках цього звіту аналітики Лабораторії Касперського вивчили всі наявні у них дані про вчинені хакерські атаки, метою яких було розкрадання грошових коштів. У другому кварталі 2014 року власники біткоіни склали 22% від усіх цілей хакерських атак. 14% з 22 були направлені на майнінговие організації. 8% атак з 22 була направлена ​​проти біткоіни гаманців.

Зі звіту простежується цікава тенденція. Поки що левова частина хакерських атак спрямована на банківський сектор. Однак помічений значне зростання активності хакерів в напрямку розкрадання даних про біткоіни. Фахівці прогнозують подальше зростання інтересу хакерів до біткоіни-сфері. Пов'язано це в першу чергу із значним обсягом існуючої біткоіни-економіки. Так само на інтерес хакерів впливає і динаміка зростання економіки заснованої на криптовалюта.

У 2013 році Лабораторія Касперського опублікувала аналогічний звіт. У ньому було зазначено, що активність хакерів в напрямку біткоіни становить 29% від загального числа фінансових атак в мережі. При цьому 20, 1% атак було направлено на біткоіни-гаманці, а 8, 9% атак було проведено проти сфери Майнінг. Таким чином, стає очевидним, що інтерес до сфери Майнінг з боку хакерів росте в значній мірі.

Інші фірми, що спеціалізуються на аналітиці в області протиправних дій в мережі, в своїх звітах показують аналогічні результати. У їх звітах так само спостерігається значний інтерес хакерів до біткоіни в 2013 році. В цей рік сфера біткоіни користувалася значною популярністю. Найчастіше атаки проводилися за допомогою бот-мереж і програм вимагачів. Правда заходи, прийняті в області безпеки, дали позитивний результат і вдалося виробити регламенти протидії більшості варіантів розкрадання біткоіни.