Біткоіни закріплюється в податковій гавані Швейцарії

Глави муніципалітету швейцарського міста Цуг в рамках пілотного проекту прийняли рішення дозволити своїм жителям оплачувати комунальні послуги біткоіни.

Цуг, який славиться низькими податками (вдвічі нижче, ніж в середньому по країні), а також вишневим бренді Кіршвассер, в даний час намагається приміряти на себе роль так званої "Кріпто-долини" ( "Crypto Valley"). У місті вже зареєстровано понад 15 Фінтех-компаній, а тепер місцева влада, схоже, готові зануритися безпосередньо в цифрові валюти.

Карта "Кріпто-долини" в м Цуг

Долфі Мюллер (Dolfi Müller), соціал-демократ і мер Цуга, зазначив, що місто відкрите новим технологіям і готовий запропонувати всіляку підтримку фінтех- сектору в регіоні, дозволяючи жителям оплачувати ряд муніципальних послуг найвідомішою криптовалюта.

Так, минулого тижня міська рада прийняла рішення почати офіційно приймати біткоіни з 1 липня поточного року, щоб до кінця року проаналізувати результати експерименту і остаточно вирішити, чи варто працювати з біткоіни або іншими криптовалюта в майбутньому.

На даний момент встановлено обмеження на суму платежу в біткоіни в розмірі 200 швейцарських франків, але не виключається, що ліміт буде підвищено.

Розташований зовсім недалеко від Цюріха Цуг з населенням 120 тисяч чоловік завжди був одним з найактивніших борців за зниження податкової ставки серед 26 швейцарських кантонів, кожен їх яких в деякій мірі змагається один з одним в способах проведення фіскальної політики.

Можна припустити, що біткоіни привертає місцевий муніципалітет низькими транзакційними витратами. Раніше в ЗМІ повідомлялося, що податкова ставка в місті може бути підвищена, якщо не буде знайдено оптимального рішення щодо зниження витрат.

У той же час Швейцарія в цілому завжди славилася підтримкою бізнесу і нейтральною позицією в політичних питаннях. Так, ще рік тому одна з провідних біткоіни-компаній Xapo перенесла офіс з США в Цуг. Симпатія Xapo до Швейцарії була викликана, в першу чергу, можливістю забезпечення банківської таємниці для своїх клієнтів. Згідно з місцевим законом про банківську таємницю від 1934 року, розкриття інформації про власників рахунків або їх фінансових угод є кримінально караним злочином.

Проте, не всі вважають прихід біткоіни на офіційний рівень маленького податкового раю хорошою ідеєю. Місцевий підрозділ консервативно-націоналістичної партії Швейцарії звернулося до ради з питанням про юридичне підґрунтя рішення про те, які валюти можуть прийматися в місті, а також про те, яких заходів вжито для захисту від стрибків курсу біткоіни. Зрештою, це дуже спекулятивний актив.

Як би там не було, визнання біткоіни на офіційному рівні нехай і одного міста - вагомий крок у розвитку цифрових валют. Можливо, такий приклад наслідуватимуть і інші.