Біткоіни в Україні поставлено поза законом

В Україні заборонені розрахунки в біткоіни і держава не буде відповідати за можливі ризики і втрати при їх використанні. Про це йдеться в роз'ясненні Національного банку щодо криптовалюта біткоіни.

"Національний банк України розглядає" віртуальну валюту / криптовалюта "Bitcoin як грошовий сурогат, який не має забезпечення реальної вартості, який не може використовуватися фізичними та юридичними особами на території України як засіб платежу, оскільки це суперечить нормам українського законодавства", - сказано в документі регулятора.

Використання біткоіни в НБУ вважають ризикованим. Регулятор також звертає увагу, що міжнародне поширення таких платежів робить цю категорію послуг привабливою для протиправних дій, в тому числі відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом, або фінансування тероризму. Оскільки існування криптовалюта, а також проведення будь-яких операцій з нею знаходиться поза правовим регулюванням українським законодавством, користувачі здійснюють всі операції на свій страх і ризик:

Усі ризики за використання в розрахунках "віртуальної валюти / криптовалюта" Bitсoin несе учасник розрахунків по ним. Національний банк України як регулятор не відповідає за можливі ризики і втрати, пов'язані з використанням Bitсoin.

З метою захисту прав споживачів, безпеки здійснення переказу коштів Національний банк України рекомендує використовувати послуги тільки тих платіжних систем і систем розрахунків, які внесені до відповідного реєстру учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури.