Біткоіни в першій половині 2015 року: підсумки від coinbase

Перша половина 2015 роки вже пройшла, і можна зробити перші обґрунтовані висновки по тим трендам і тенденціям, які описують основні аспекти екосистеми біткоіни. Незважаючи на те, що з початку року вартість біткоіни втратила близько 14%, ми бачимо явну позитивну тенденцію на зміцнення ролі і значущості криптовалюта в бізнес-співтоваристві, серед звичайних користувачів, а також, що найголовніше, в сфері платіжних інновацій.

Курс біткоіни

У той час як з початку року курс опустився на 14% (за даними на 17 липня), за два роки зростання склало близько 220% . Останнім часом ми бачимо стабілізацію ціни, яка наступила після міхура в 2013 році (нагадаємо, за 2013 рік курс біткоіни виріс приблизно в 50 разів).

Волатильність

У той же час запуск в США великих обмінних і процесингових сервісів (включаючи Coinbase), які створили розвинену і надійну інфраструктуру для придбання і зберігання біткоіни, залучили досить велика кількість інституціональних інвесторів на ринок, що призвело до зниження волатильності.

Кількість гаманців

Кількість користувачів криптовалюта зростає, і число електронних гаманців оцінюється на даний момент в районі 5-10 млн., Кількість активних користувачів оцінюється приблизно в 2, 4 млн., Coinbase налічує близько 3, 1 млн. гаманців.

Кількість угод

Кількість денних транзакцій в біткоіни-мережі плавно зростає.Середньоденна кількість транзакцій в червні 2014 року становить близько 60690 операцій, в червні 2015 року цю цифру зросла до 117474. Ми бачимо збільшення кількості угод за рік майже на 94% .

Демографія

Глобальний характер біткоіни - це одне з основних його переваг, призначена для користувача база Coinbaseбистро розширюється за рахунок клієнтів за межами США. Сервіс підтримує ведення гаманців більш ніж в 190 країнах, функції купівлі та продажу криптовалюта в 25 країнах, інтерфейс доступний на 9 мовах. На сьогоднішній день 47% власників гаманців знаходяться за межами США . Гонконг, Танзанія, Філіппіни, Румунія і Алжир показали найкращу динаміку щодо зростання кількості гаманців в 2015 році.

При цьому ми спостерігаємо збільшення числа клієнтів не тільки за рахунок демографічного фактора, але і вікового. Не секрет, що основну масу користувачів біткоіни становить покоління технічно підкованою молоді. Ми спостерігаємо зростання числа клієнтів у віці старше 35 років, зараз їх кількість знаходиться приблизно на позначці 34% .

Інтерес з боку розробників

Кількість разработчіковв екосистемі біткоіни також збільшилася в першій половині 2015 року. На даний момент налічується близько 7000 додатків , які створені розробниками для інфраструктури криптовалюта. Деякі додаток отримали особливо високу популярність серед користувачів, серед них можна перерахувати такі, як ChangeTip, Lawnmower іZapchain.

На додаток до тих додатків, якими користуються користувачі Coinbase, ми бачимо, також, що ряд перспективних біткоіни-стартапів недавно запустив публічні або закриті бета-версії продуктів. Як приклад за останні півроку можна перерахувати такі компанії, як 21, Abra, Blockstream, Streamium іAugur.

В цьому році біткоіни додався до списку платіжних систем і інструментів багатьох з найпрогресивніших платіжних провайдерів, таких як, наприклад Stripe іBraintree, багато передові розробники теж включилися в процес роботи з кодом біткоіни.

За станом на 30 червня наcчітивалось 6109 репозитаріїв на GitHub, що відносяться до біткоіни . Для порівняння, ця цифра для PayPalсоставляет 2318 репозиторіїв.

Чого можна очікувати в другій половині 2015 року та далі?

Незважаючи на волатильність і непередбачуваність курсової вартості біткоіни в короткостроковій перспективі, ми вважаємо, що в довгострокові перспективи біткоіни виглядають позитивно. Глобальні світові потрясіння (наприклад ситуація з Грецією) вказують на величезну кількість вад в закритих банківських системах. На перший план виходять питання забезпечення безпеки і прозорості банківських транзакцій. Саме ці проблеми дозволять вийти біткоіни на перший план. Криптовалюта представляють собою глобальний, безпечний і універсальний інструмент для світової фінансової системи. При цьому не варто забувати і про талановитих розробників, які будуть створювати нові децентралізовані платіжні шлюзи на основі технології біткоіни, що зайвий раз дозволить цифровим валют бути в фокусі інноваційних трендів.