Біткоіни в Китаї

біткоіни, що не підконтрольна країнам і банкам криптовалюта, - одне з основних подій цього року, значну роль в зростанні уваги до якого зіграв Китай. Майже 60% всіх угод з біткоіни припадають на юань, за ним слід долар США.

Популярність біткоіни в Китаї пояснюється трьома причинами: він дозволяє обійти контроль за капіталовкладеннями (все ще строгий в цій країні); Піднебесна також домінує в області Майнінг біткоіни, виробляючи нові монети; також це дуже приваблива інвестиція для онлайн трейдерів і біржових гравців.

Величезні спекулятивні доходи

Ті, хто вчасно зайшов на ринок, могли отримати велику спекулятивну прибуток протягом останніх декількох місяців. Її розміри сильно перевершують дохід від вкладень в нерухомість - клас активів, що вважається тут одним з найбільш вигідних для інвестування.

Разом з тим поряд з перевагами, які обіцяють криптовалюта, існує безліч ризиків, пов'язаних з ними. Зокрема, раніше в цьому місяці Народний банк Китаю (PBOC) спільно з чотирма іншими відомствами зробив заяву, згідно з яким визначив біткоіни як віртуальний товар, а не паперову або електронну валюту. Це по-суті зробило неможливим використання біткоіни в операціях, пов'язаних з валютою, а саме здійснення торгівлі, вчинення взаємних розрахунків або розрахунків по платежах. При цьому населенню дозволяється торгувати в інтернеті за допомогою біткоіни, а компаніям дозволено використання криптовалюта в рамках звичайних правил, зазначено в заяві Народного банку Китаю.

Нові правила вимагають наявності у біржі державної ліцензії і дані всіх її користувачів з їх реальними іменами та номерами документів, що засвідчують особу. Біржі зобов'язані негайно повідомляти про транзакції віртуальних засобів і співпрацювати при розслідуванні фактів легалізації незаконних доходів. Слідом за такою новиною вартість біткоіни протягом двох днів впала з $ 1, 147 до $ 670, продемонструвавши, наскільки сильно китайський ринок криптовалюта впливає на світовий.

Кілька китайських компаній, серед яких Baidu, China Telecom і агентство нерухомості припинили прийом біткоіни. Остется тільки незрозумілим, чи є це тимчасовим заходом у відповідь на непередбачуваність поведінки цифрової валюти або ж це довгострокове рішення. У будь-якому випадку, через тиждень біткоіни повернувся до колишнього ціновому рівню, практично досягнувши в середині місяця позначки в $ 1000, що перевершує його курс пару місяців назад в десять разів.

Одна цікава історія

Зростання популярності біткоіни і розширення сфер його комерційного застосування є відмінним прикладом спроможності цієї ідеї, що не може не викликати інтерес і подив. Китай же є одним з провідних гравців на цьому ринку. Його досвід може стати в нагоді для організації альтернативних біржових майданчиків, інтерес до яких останнім часом тільки зростає. На них може торгуватися все, що завгодно, включаючи криптовалюта.

З одного боку це зібрання умінь і досвіду величезної кількості трейдерів і Майнер, який, безумовно, принесе свої плоди, коли виникнуть нові подібні системи. З іншого боку, було зроблено важливий крок у напрямку розвитку моделі, яка уможливлює існування нових типів торгових майданчиків, забезпечуючи при цьому і безпеку, і анонімність, уникаючи контролю з боку регуляторів.

Джерело nationmultimedia. com