Bitcoin - розподілена платіжна система P2P

Зміст:

  • 1 Недоліки біткоіни і крипто-грошей
  • 2 Переваги цифрових фінансів

При оцінці такого явища як біткоіни, не потрібно плутати МММ і криптовалюта. МММ - це скам за своєю суттю, в силу відсутності створюваної цінності. Криптовалюта має цінність - адже це засіб захищеного розрахунку. Тому криптовалюта може бути корисною практично. Так, більша частина проектів криптовалюта - це скам. Але як мінімум сам біткойн (і ефіріум, лайткойн) вже давно переросли фазу лаві, вони визнані і працюють. А той факт, що їх властивості часто використовуються шахраями, має ту ж вагу, що шахраї користуються рублями, доларами і будь-яким іншим засобом розрахунків.

біткоіни - це розподілена платіжна система P2P, заснована на алгоритмах шифрування, а не піраміда. Люди переказують гроші з точки в точку, змінюють фіатние гроші на криптовалюта, одержувач змінює назад криптовалюта на фіатние гроші. Майнер підтримують платіжну систему обчислювальними потужностями і забезпечують транзакції, за що отримують комісію у вигляді частини біткоіни. Обладнання не дешеве, наприклад ASIC антмайнер d3 коштує близько 400 тисяч рублів штука, а таких штук на Землі мільйони. Це реальне вкладення, а не піраміда.Хто в здоровому глузді згорне таке виробництво?

Недоліки біткоіни і крипто-грошей

  1. Але саме те, що емісія цифровий валюти грунтується на обчислювальної потужності Майнер, а не потребами економіки, то вона досить обмежена у виробництві - це по-перше.
  2. По-друге, це обмеження створює страшну спекуляцію.
  3. По-третє, можливість регулювання грошової маси це інструмент інфляції і дефляції в економіці країни, а криптовалюта не здатні цього робити.
  4. По-четверте, крітовалюти можуть створювати хто завгодно, що породжує спекулятивність, знову ж і фінансові піраміди серед криптовалюта.
  5. По-п'яте, криптовалюта - це сіра зона для кримінальних розрахунків і відходу від сплати податків, так що поки цифрова валюта це не просто засіб розрахунків, тому формат криптовалюта поки в багатьох країнах заборонений.

Переваги цифрових фінансів

З іншого боку, біткоіни саморегулюється співвідношенням складності отримання і емісією. Також максимально можливу кількість біткоіни становить 21 мільйон монет. На цей момент вже випущено 16 мільйонів монет.

криптовалюта - це віртуальні гроші визнані інтернет спільнотою. Чим більше визнання - тим більше ціна і популярність. І з нею не потрібно боротися, а потрібно адаптувати до нинішніх умов. Людство пережило різні види грошей: і папір, і сіль, і черепашки, і горілка, і папір мальована - все було грошима. Чи переживе і криптовалюта, адже ця розподілена платіжна система найбільш повно відповідає нинішньому духу часу.