BIP75 покращує платіжний протокол біткоіни

Нова пропозиція з модернізації біткоіни BIP75 робить протокол кріптовалютних платежів більш зручним у використанні і безпечним, завдяки додаванню нових можливостей в порівнянні з його предшественніом BIP70.

Поступово біткоіни перетворюється в дуже перспективну платіжну платформу, яка стає все більше затребуваною як серед дрібних, так і серед великих учасників електронної торгівлі. Однак, знайомлячись з біткоіни і його перевагами, люди дізнаються також і його слабкі місця. Саме ці недоліки зупиняють їх від використання криптовалюта для оплати товарів і послуг через інтернет.

Транзакції біткоіни мають односторонній характер - якщо транзакція виконана, її вже не можна змінити. При таких обставинах, в разі відсутності якогось придбаного за біткоіни товару або послуги, покупцеві доводиться сподіватися на те, що продавець поверне йому оплату в біткоіни, відправивши нову транзакцію. Аналогічно, якщо хтось помилково відправить біткоіни, вказавши правильну адресу гаманця, вони будуть втрачені назавжди, якщо тільки у людини, яка отримала їх, не прокинеться совість і він не поверне їх сам.

Оновлення протоколу біткоіни, представлене в контексті пропозиції BIP70, до сих порт відповідало за підтримку платежів в мережі біткоіни. З появою BIP75 платіжний протокол біткоіни стає ще краще. Авторами проекту є чотири людини - Метт Девід (Matt David) і Джастін Ньютон (Justin Newton) з Netki, а також Ерон Войзін (Aaron Voisine) і Джеймс Мак-Уайт (James MacWhyte) з Breadwallet.

Платежі в біткоіни і BIP75

BIP75 передбачає три основні модифікації платіжного протоколу біткоіни. Перш за все, це підтримка двостороннього тотожного обміну, при якому платіжною інформацією можна обмінюватися між двома учасниками транзакції. Обмін платіжною інформацією захищається стійким шифруванням, що запобігає можливості злому, наявні при середньому шифруванні.

Пропонована біткоіни пластичність платежів робить його ідеальним для здійснення мобільних платежів. Потрібно просто відсканувати адреса кріптовалютного гаманця одержувача / продавця за допомогою встановленого на телефоні додатки і перевести необхідну кількість біткоіни одержувачу. Збільшення кількості мобільних платежів в біткоіни і поширення шкідливих програм і вірусів, що атакують смартфони, вимагає підвищення безпеки, і саме це обіцяє BIP75.

BIP75 удосконалить BIP70, роблячи платіжний протокол біткоіни зручнішим для використання мобільних гаманців. До теперішнього моменту платіжний протокол біткоіни підходив тільки для торгівлі в інтернеті, то є люди могли відправити біткоіни продавцеві, клікнувши на інструкцію по здійсненню платежу, відправлену їм з гаманця продавця. BIP70 позбувся довгого ланцюжка адрес гаманців при здійсненні платежу на цифровій платформі електронної торгівлі. Він також вів облік внеблокчейнових транзакцій і адрес гаманців, з яких відправлялася оплата. Тим не менш, він не був зручний в якості мобільного гаманця для біткоіни.

З появою BIP75 користувачі зможуть створювати заявки на оплату шляхом підтвердження своєї особи. Як тільки друга сторона угоди отримує заявку, учасники, не замислюючись, можуть здійснювати платіж, так як особу одержувача перевіряється в запиті на оплату.Шанси на те, що платіж буде переведений на хибний гаманець, мізерно малі. BIP75 також гарантує, що перед відправкою від клієнта заявки на оплату кодуються, тобто в процесі передачі інформації (по серверам третіх сторін) ніхто не зможе отримати до неї доступ. Заявки на оплату зберігаються в довіднику гаманців в зрозумілій формі, так щоб люди могли скористатися ними для повторної відправки платежу на збережений адресу без необхідності отримання заявки на оплату від протилежного боку.

Таким чином, BIP75 значно спрощує кріптовалютние платежі за допомогою процесу верифікації та можливостей адресної книги, надаючи в той же час додатковий захист. Можна сподіватися, що в перспективі BIP75 збільшить поширення платежів в біткоіни серед організацій і приватних осіб.