Банк Росії: "біткоіни - фінансова піраміда"

Банк Росії прирівнює біткоіни до фінансової піраміди про це повідомив в рамках онлайн-конференції "Віртуальні валюти: можливості та ризики" директор департаменту національної платіжної системи ЦБ РФ Тимур Батиров.

"На наш погляд, досить очевидна аналогія між біткоіни і пірамідами в зв'язку зі спекулятивних угод з ним. Знайдуться люди, які будуть готові розлучитися з грошима в розрахунку на легкий прибуток або готові вплинути на курс біткоіни з метою отримання максимального прибутку. Але будуть і ті люди, які оплатять цю прибуток ", - зазначив Батиров.

За словами заступника директора департаменту національної платіжної системи Центробанку Андрія Шамраєва, на відміну від цінних паперів, акцій або облігацій, "біткоіни забезпечений тільки часом, витраченим на його" здобич ".

" З тієї ж причини квитки МММ не були визнані в свій час цінними паперами, оскільки вони були теж "забезпечені" винахідливістю творця ", - підкреслив Шамраев

27 січня Центробанк опублікував заяву, в якому застеріг банки від використання біткоіни. У повідомленні регулятора зазначалося, що, сОГ асно ст. 27 федерального закону "Про Центральний банк Російської Федерації (Банці Росії)", випуск на території РФ грошових сурогатів забороняється. У зв'язку з анонімним характером діяльності з випуску "віртуальних валют" необмеженим колом суб'єктів і по їх використанню для здійснення операцій громадяни і юридичні особи можуть бути, в тому числі ненавмисно, залучені в протиправну діяльність, включаючи легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансування тероризму, підкреслив ЦБ.