Австралійські регулятори розслідують закриття рахунків біткоіни-стартапів

Банки Австралії перевіряються Комісією з контролю за конкуренцією і захисту прав споживачів (Australian Competition and Consumer Commission - ACCC), аналог російського ФАС, в зв'язку з інформацією про недавнє примусово ом закриття рахунків підприємств, що працюють з біткоіни.

Повідомляється, по крайней мере, про 17 біткоіни-стартапи, чиї рахунки були примусово закриті. Як повідомляють представники біткоіни-індустрії, банки посилалися на жорсткі нормативні вимоги у напрямку боротьби з відмиванням грошей і фінансування тероризму.

При цьому деякі представники влади зазначають, що цей крок був викликаний скоріше спробою боротьби з потенційними конкурентами, так як цифрова валюта прямо конкурує з традиційною банківської моделлю.

Представник ACCC сказав, що Комісія розпочала розслідування з цього питання, але воно ще знаходиться на ранній стадії і висновки робити поки рано. АССС чекає офіційного пояснення з боку банків.

При цьому провідні банки Австралії активно вивчають потенціал застосування технології блокчейна для модернізації власної інфраструктури. Національний Банк Австралії нещодавно приєднався до інших гравців фінансової індустрії, які вивчають можливості застосування розподіленого реєстру і варіанти його стандартизації.

Представник організації австралійських банкірів спростував всі звинувачення з приводу несумлінного ставлення банків до біткоіни-компаніям, як до конкурентів.

via FinanceMagnates