Спроба 57: чи може Маргарет Ранчи бути Сатоси Накамото?

Список кандидатів на особистість, що ховається під псевдонімом Сатоси Накамото, поповнився черговим претендентом. Веб-дизайнер Ерон Алан Александр (Aaron Alan Alexander) опублікував в своєму блозі на сайті Medium і Zapchain інформацію про те, що можливим творцем біткоіни є жінка на ім'я Маргарет Ранчи (Margaret Runchey).

У своїй публікації він пише, що Ранчи є автором архітектури розподілених систем, яка покладається на цифрові підписи, які використовують ряд уніфікованих вимог, включаючи тимчасові мітки і дані геолокації. Це створює безліч незалежних один від одного джерел. Така система, так само як система біткоіни, не потребує центральному управлінні, а транзакції в ній захищені від атак, так як виконуються в тій же моделі proof-of-work (доказ роботи). Ранчи запатентувала свій винахід у 2007 році, тобто на рік раніше релізу біткоіни, який зробив у 2008 році Сатосі Накамото.

Якщо постаратися, то, зіставивши факти, можна провести (прямі або непрямі) паралелі між Ранчи і Сатосі. C іншого боку, припущень з цього приводу було так багато, що вони вже насилу сприймаються всерйоз. Трохи раніше в цьому ж місяці авторство біткоіни приписували програмісту з Польщі та його колишньому професору, що було негайно відкинуто спільнотою.

В наприкінці 2015 року кріптовалютное співтовариство розбурхала новина про те, що винахідником біткоіни є австралійський підприємець Крейг Райт (Craig Wright).І дійсно, було дуже багато доказів, які вказували на те, що саме він і є Сатосі. Австралійська поліція навіть провела обшук у нього вдома.

Якщо повернуться до Ранчи і припустити, що вона дійсно може бути Сатоси, логічним буде запитання: де вона сама і чим вона займається? На запит її імені Google видає дуже мізерні результати. Крім інформації про її батьків ми практично нічого не дізнаємося. Яким же чином і з якої причини їй вдається залишатися непоміченою протягом такого тривалого часу?

Дане припущення унікально хоча б тому, що вперше на роль Сатоси висувається жінка. Як поставиться до цього співтовариство програмістів, в якому завжди домінували чоловіки? Чи може жінка бути творцем такої неймовірної і важливою технології? Безсумнівно, щоб робити якісь висновки, необхідно більше фактів і доказів.