На конференції в Талліні 9 березня представлять проект мобільного банкінгу і біржу на блокчейне

9 березня в рамках Blockchain & Bitcoin Conference Tallinn виступить один з керівників амбітного проекту Humaniq - відомий блокчейн-підприємець і журналіст Річард Кастелейн.

Humaniq є мобільним банк, заснований на блокчейне і біометричної ідентифікації користувача (без паспортів і підписів). У блокчейн-співтоваристві проект вже називають банком 4. 0.

Він призначений для людей, які не мають банківського рахунку (unbanked) і до цього дня користуються виключно готівкою. Завдяки Humaniq ті, хто перебуває за бортом світової банківської системи, отримають доступ до зручних банківських сервісів через мобільні додатки. Автори проекту розраховують, що мобільний банк зробить зручнішою життя мільярдів людей в країнах, що розвиваються.

За перші 12 годин краудсейла, що стартував в 2017 році, проект зібрав 65 000 доларів. Цієї весни будуть підведені його підсумки, а також запущений прототип мобільного додатка. Потім підуть запуск і розширення на ринки Азії, Африки, Південної Америки, відкриття представництв в Лондоні і ще трьох містах світу.

Річард Кастелейн відомий не тільки як представник Humaniq. Будучи блокчейн-підприємцем, він заснував профільне видання Blockchain News і консультує блокчейн-стартапи. За його консультаціями по темі інновацій звертаються уряд Великобританії і Єврокомісія.

Річард - постійний спікер блокчейн-заходів в Нідерландах, Бельгії, Польщі, Арабських Еміратах і ряді інших країн. Його називають одним з провідних журналістів, які досліджують тему блокчейна і фінансових технологій.

Крім Річарда Кастелейна, на конференції виступлять розробники і керуючі блокчейн-сервісів для бізнесу і держуправління. Серед них - керуючий директор e-Residency Каспар Кор'юс, засновник Funderbeam Кайди Руусалепп і провідний інженер IBM Кароліна Марцантовіч.

"Блокчейн може повністю змінити біржову галузь", - впевнена глава біржі для стартапів Funderbeam і екс-СЕО естонського підрозділу Nasdaq Кайди Руусалепп. Маючи досвід управління в Nasdaq, Кайди заснувала проект Funderbeam - інвестиційно-дослідницьку платформу для пошуку інвесторів та стартапів.

В кінці 2016 роки команда Funderbeam взялася за створення фондової біржі на основі блокчейна. За задумом засновників, біржа повинна стати відкритою платформою для учасників торгів. У проект інвестували кілька компаній і два приватні інвестори, один з яких - засновник Skype Яан Таллінн. Загальний обсяг інвестицій вже перевищив 2. 5 млн доларів.

Імплементація блокчейна вирішить проблему прозорості в торговому процесі і стане "фінансовим двигуном зростання компаній", впевнена Кайди Руусалепп.

На Blockchain & Bitcoin Conference Кайди Руусалепп розповість про нові виклики перед біржами, банківською сферою і організаторами краудсорсінгових кампаній.

Виступ буде присвячено перспективам блокчейна в роботі бірж, досвіду естонської філії Nasdaq і завданням, які стоять перед авторами нових проектів (на прикладі Funderbeam і фондової біржі на блокчейне).

Подробиці і реєстрація - на сайті конференції.