Apple і Google можуть замінити кредитні карти блокчейном Interledger

Лідируючі технологічні компанії звернули свій погляд на блокчейн. Google і Apple розглядають можливість переходу на нову систему оплати для Apple Pay і Android Pay (Google Wallet).

користувачів все більше

Кількість операцій, що проводяться через електронні гаманці Apple і Google, неухильно зростає. Тільки за минулі місяці 2016 року кількість користувачів Apple Pay виросло в 4 рази. Подібне зростання міг би здатися перебільшеним, але враховуючи, що на поточний момент в світі більше мільярда активно використовуваних пристроїв Apple, в подібні цифри легко повірити.

При цьому Android-пристрої зовсім не відстають від яблучних побратимів. На поточний момент близько 1. 4 мільярдів смартфонів і планшетів використовуються по всьому світу. При цьому приблизно одна десята користувачів Android робить покупки через Google Play Store.

Чим не догодили карти

Навіть приблизні підрахунки дають зрозуміти - кілька сотень мільйонів людей по всьому світу витрачають свої гроші за допомогою систем Apple Pay або Android Pay, які підтримують оплату дебетовими і кредитними картами. При цьому подібний метод оплати стає серйозним обмеженням для зростаючих ринків, на яких відчувається нестача банківських карт. Це змушує технологічні компанії шукати нові шляхи продажу своїх товарів і послуг.

Так, індійський підрозділ Alphabet, материнської компанії Google, почало співпрацювати з мобільним оператором Idea Cellular. Результатом їх кооперації стане можливість оплати додатків в Google Play Store на території Індії без використання банківської карти.

Apple, в свою чергу, теж спробували спростити для своїх користувачів покупку додатків, запровадивши систему безконтактної оплати. Цим вони викликали невдоволення банків, які б'ють на сполох через дірки в безпеці. Представники банківського сектора стверджують, що шахраї в США - єдині, кому ця такий спосіб оплати реально зіграв на руку. Вони використовують крадені кредитки для покупки дорогих товарів в Apple Store через систему безконтактної оплати в Apple Pay.

Google і Apple теж не в захваті від того, що їм доводиться рахуватися з вимогами випускають карти організацій. Компанії досить сильно залежать від настроїв, що панують в банківському секторі, який по суті є посередником між технологічними компаніями та їх клієнтами.

Блокчейн вирішить проблему?

Всі ці чинники змусили Google і Apple звернути свою увагу на систему блокчейна. Зокрема, мова йде про протокол Interledger (ILP), розробленому компанією Ripple. ILP, за словами Стефана Томаса, технічного директора Ripple, надасть технологічним компаніям набагато більше можливостей покупки їх товарів і послуг онлайн, ніж існуюча "карткова" система.

Як стверджує Томас, його компанія налагодила постійний контакт з Google і Apple і в даний момент веде з ними активні переговори. Технічний директор Ripple також зазначив, що великі технологічні гравці вже досить давно виявляють свій інтерес щодо протоколу Interledger, так як їх "просто дістали ті, хто випускає банківські картки".

Стефан Томас також зазначив, що основною проблемою великих компаній стала відсутність грамотного взаємодії, що і є причиною для співпраці з такими посередниками як Visa.Вирішенням цієї проблеми могло б стати запровадження єдиного протоколу (наприклад, Interledger), який дозволив би компаніям проводити платіжні операції через власну систему, минаючи Visa, PayPal, Worldpay і їм подібних.

До кінця цього року Ripple намір створити таку систему, до якої серед іншого буде додана можливість використання криптовалюта для оплати. Свої амбітні плани компанія планує здійснить не пізніше ніж на початку 2017 року. У тому випадку, якщо такі гравці ринку, як Google і Apple, все ж зважаться на впровадження розробки, великі платіжні системи може очікувати серйозний удар. При цьому, рядові користувачі повинні залишитися у виграші - здійснювати покупки стане простіше і безпечніше.