Черговий некролог для біткоіни: квантові комп'ютери можуть вбити "майбутнє грошей"?

біткоіни почав стикатися з труднощами з того самого моменту, як світ дізнався про існування децентралізованої цифровий валюти. Численні так звані "експерти" вже вирили для біткоіни не одну віртуальну могилу. Ця практика стала настільки поширеною і некерованою, що був створений сайт, присвячений некролог і відспівування біткоіни.

Запущений в грудні 2010 року, сайт в даний час налічує 112 записів про смерть цифровий валюти. Тепер зроблена чергова спроба поховати біткоіни за допомогою майбутнього квантового комп'ютера. У теорії, це винахід змінить світ і зможе знищити біткоіни протягом декількох хвилин.

Потужний стрибок обчислювальної потужності

Нинішнє покоління обчислювальної техніки працює з битами інформації - одиницею і нулем. Ці біти представляють собою перше покоління масової обчислювальної техніки, і ми, можливо, підходимо до завершення їх ери.

Квантові обчислення - це теорія, створена фізиком Річардом Фейнманом в 1982 році. Квантові комп'ютери працюють на "кубітах", які можуть перебувати в двох станах одночасно, в порівнянні з простим двійковим станом, що не допускає подібних фокусів. Така універсальність дозволяє системі стати експоненціально могутніше нинішніх комп'ютерів, по крайней мере, для виконання певних завдань. Іноді різниця не настільки помітна.В інших завданнях - це значний стрибок вперед.

Таким чином, найбільші світові корпорації, уряду, державні установи старанно трудяться над створенням цього перспективного комп'ютера. До них відносяться Google, АНБ, ЦРУ, Канада і Єврокомісія, які тільки за цей рік вклали в проект більше мільярда доларів. І це тільки ті проекти, про які нам відомо.

У чому загроза для біткоіни?

біткоіни і його криптографічний протокол виявилися занадто стійкими до нападів з боку хакерів світових імперій, які прагнуть знищити його фінансову незалежність. Проте, він може не встояти проти спрямованої атаки квантового комп'ютера.

У 2008 році, ще до того, як з'явився біткоіни, Скотт Аронсон з Scientific American в своїй роботі під назвою "Межі квантових обчислень" оголосив квантові комп'ютери ідеальним інструментом для знищення сучасних цифрових протоколів.

"Відповідно до нашого сучасного розуміння, вони забезпечать істотне прискорення вирішення декількох конкретних питань, таких як злом криптографічних кодів, широко використовуваних для фінансових операцій в інтернеті."

Ймовірно, він мав на увазі такі речі, як онлайн-банкінг, який став активно з'являтися в той час, а не децентралізовані валюти, яких ще не було. Чи буде поява квантового комп'ютера означати, що онлайн-банкінг та інші зашифровані програми та програми стануть повністю непридатними з точки зору безпеки? Інші фахівці в області квантових розрахунків згодні, що квант є проблемою для криптографічного безпеки біткоіни.

"біткоіни, безумовно, не є перешкодою для квантового комп'ютера", - сказав Андерсен Ченг, засновник британської фірми з кібербезпеки, QuantumPost."Біткоіни зникне в той же день, коли з'явиться перший квантовий комп'ютер."

Це виглядає як перебільшення, адже якщо у вас є перший в світі квантовий комп'ютер, ви, ймовірно, також маєте важливіші справи, ніж злодійство всіх біткоіни. Але, якщо б таке дійсно сталося, це було б найкращим компліментом біткоіни, адже тоді виходить, що його знищення стоїть під номером один у списку.

Яким чином квантовий комп'ютер послабить захист біткоіни?

Усім відомо, що біткоіни працює на технології відкритого ключа. Його оброблений хеш схожий на адресу електронної пошти для прийому платежів. Також необхідний закритий ключ, який захищає обліковий запис і право власності на цифрові монети.

Професор Центру безпеки, зв'язку та наукових досліджень Плімутського Університету, Мартін Томлінсон, каже, що квантовий комп'ютер міг би за допомогою відкритого ключа розшифрувати закритий:

"Якщо у вас є квантовий комп'ютер, то ви зможете просто обчислити закритий ключ з відкритого. Це займе всього хвилину або дві. Таким чином, шляхом вивчення всіх закритих ключів за допомогою квантового комп'ютера, ви отримаєте доступ до всіх існуючих біткоіни ".

Томлінсон не має особливих надій на просте рішення цієї проблеми шляхом поновлення протоколу через голосування за новий код підпису. Недавню дискусію з приводу розміру блоку він призводить як доказ того, що спільнота не може об'єднатися для захисту існуючої системи.

Мартін Томлінсон: "Система приречена. Будь-яке порушення безпеки вимагає консенсусу спільноти біткоіни. Якщо йдеться про проблему ліміту транзакцій - це відносно просте завдання в порівнянні зі зміною методу цифрового підпису.Але навіть це виявилося неможливим для біткоіни ".

Запобігти атаки

Поява квантових обчислень має активно обговорюватися серед розробників біткоіни, беручи до уваги, що один квантовий комп'ютер може знищити нинішні методи шифрування. Квантові комп'ютери не можуть витіснити звичайні комп'ютери в усьому , але біткоіни знаходиться в небезпеці.

Втім, в такій же небезпеці перебуває вся світова фінансова система, так як майже всі фінансові транзакції в світі відбуваються за допомогою тих же самих технологій шифрування. Б еспокоіться, в першу чергу, слід банкірам, а не біткойнерам.

Деякі прихильники криптовалюта кажуть, що квантові комп'ютери можуть послабити алгоритмічну безпеку біткоіни, але не розірвати її.

Будемо сподіватися, що майбутні оновлення біткоіни будуть прагнути запобігти цій потенційну атаку і додадуть необхідних заходів безпеки. Можливо, це почне процес забезпечення базової системи профілактики, а не боротьбу з уже наявними проблемами.

Уряду і корпорації фокусуються на контролі і централізації, а біткоіни є останнім символом економічної свободи і безпеки особистих коштів. Давайте переконався в тому, що біткоіни може працювати вільно, як і інтернет, і не залишимо його майбутнє на волю випадку.