Оголошено про створення enterprise Ethereum Alliance

28 лютого офіційно оголошено про створення Enterprise Ethereum Alliance (EEA) - некомерційного альянсу, що складається з фінансових і технологічних компаній і фондів. Мета нової структури - просування і підтримка технологій і стандартів, заснованих на Ефіріуме, а також узгодження референсной архітектури EntEth 1. 0. Ряд великих банків, в числі яких JP Morgan, Santander, UBS і BNY Mellon, об'єднують свої зусилля з Microsoft, Intel, важкоатлетами зі світу блокчейна, дослідницькими організаціями та консалтинговими компаніями.

Рада засновників EEA, що затверджується на змінній основі, включає в себе Accenture, Banco Santander, BlockApps, BNY Mellon, CME Group, ConsenSys, IC3, Intel, JP Morgan, Microsoft і Nuco.

Деякий час назад, розробка корпоративного Ефіріума (з відсутнім PoW консенсусом, непотрібним для приватних мереж) зустрілася з несподіваними труднощами. Спільні зусилля по впровадженню клієнта Ефіріума C ++ в проект Hyperledger зазнали невдачі через незгоду всіх учасників сертифікувати ПО під ліцензію Apache 2. 0.

Ендрю Кіс (Andrew Keys), глава департаменту Глобального Розвитку Бізнесу в ConsenSys, розповів, що після тієї історії, група ентузіастів Ефіріума зібралася і заснувала ініціативу EEA.

"У кінцевому рахунку, все вийшло якнайкраще. Замість того, щоб бути лише одним з багатьох під парасолькою Hyperledger, у нас тепер є свій власний парасольку.

Це не частина Hyperledger, хоча, в деякому сенсі EEA має схожість з ним. Крім того, ми вели переговори з Linux Foundation з метою приєднання до них як окремий проект, окремого від Hyperledger. Співпраця з Linux Foundation може мати сенс, оскільки вони мають великий досвід в адмініструванні проектів ".

Кіс зауважив, що він був учасником багатьох проектів за участю засновників EEA, виробничих компаній типу BHP Billiton, і навіть ряду урядів, які переробляли код Ефіріума, змінювали протокол, з метою позбутися від Майнінг і використовувати його в корпоративному оточенні.

"Ми бачили, що ці зусилля дублюються і найчастіше зовсім надлишкові; 95% цих компаній хотіли будувати свій шар додатків, а не займатися модифікацією базового протоколу. Тому, ми і стали займатися цією ініціативою, а результатом цієї роботи став EEA".

Порівнюючи EEA з іншими стартапами і консорціуамі, що працюють в просторі блокчейна, Кіс продемонстрував бичачий настрій: "Думаю, що з нашою технологією ми на два роки попереду всіх інших".

Захід, на якому було оголошено про створення EEA, проходило в офісі JP Morgan в Нью-Йорку, і на ньому було представлено готове рішення мережі для проведення міжбанківських платежів, що володіє необхідною банкам приватних даних.

"ПО, яке банки замовляють IT компаніям за мільйони доларів, ми демонструємо тут і зараз, причому це готовий продукт з відкритим вихідним кодом".

JP Morgan зробив вагомий внесок в EEA у вигляді проекту Quorum - Форк Ефіріума, код якого був опублікований в минулому році. Це знакова подія: надійна і приватна реалізація корпоративного Ефіріума для банків і фінансових організацій, і цей приклад організатори закликають наслідувати інших розробників корпоративних блокчейнов.

Крім елементів приватності, які забезпечує Quorum від JP Morgan, архітектура EntEth 1. 0 пропонує змінний механізм консенсусу. Наприклад, майбутній алгоритм консенсусу Ефіріума Casper можна буде легко замінити на найпростіший PBFT (апаратна відмовостійкість) консенсус, якого цілком достатньо для внутрішніх корпоративних мереж.

Відповідаючи на питання, яку роль IBM може грати в EEA, Джеррі Куомо (Jerry Cuomo), глава Blockchain IBM, сказав: "Ми беремо участь в якості гостей, але ми можемо бути корисними учасниками".

Куомо особливо підкреслив, що IBM на 100% підтримує Hyperledger, проте залишається частиною загального спільноти блокчейна: "Ми маємо намір стати послами від Hyperledger в таборі EEA, і ми сподіваємося на можливу співпрацю в ряді приватних завдань".

Торкнувшись ФОРКОМ Quorum від JP Morgan, Куомо додав, що він вражений роботою конкурентів:

"Вони створили чудову технологію. Я б хотів запропонувати їм сертифікувати код в Hyperledger і почати співпрацю з нами, взаємно використовуючи наші технології".

На закінчення, Ендрю Кіс сказав: "Багато членів Enterprise Ethereum Alliance одночасно є учасниками Hyperledger, і ми маємо величезну повагу до Брайану Белендорф. Оскільки метою розробки EntEth 1. 0 є створення модульної архітектури, ми хотіли б забезпечити інтероперабельність, наприклад , мати можливість заміни алгоритму консенсусу Hyperledger на алгоритм EEA і навпаки. Занадто багато розумних людей створюють чудові речі. Вони не можуть вміститися в одній пісочниці ".

Установчий документ EEA