Анатомія фінансової піраміди bTCSolar

Основне правило, за яким діють фінансові піраміди: завжди знайдуться люди, яких можна обдурити. BTCSolar трохи відрізняється від більшості існуючих фінансових пірамід. На початку своєї діяльності, вона мала деяке фінансування, достатнє для проведення рекламної кампанії.

Репортер CCN кілька тижнів намагався знайти винних в афері піраміди BTCSolar, на жаль, без особливого успіху. Їх веб-сайт став недоступним, відповіді на листи не приходять і так далі. Це говорить про те, що піраміда і афера завершена. Ресурс CCN зв'язався з однією з жертв, яка розповіла наступне:

На вашому сайті було повідомлення щодо проекту BTCSolar, який надає нові можливості для інвесторів, які бажають вкласти гроші в сектор сонячної енергії використовуючи біткоіни. Побачивши цю новину, я тут же вклав гроші в інвестиційний пакет, що надається BTCSolar, так як дізнався про нього з надійного джерела - вашого веб-сайту. Але 2-3 тижні тому BTCSolar припинила виплати своїм інвесторам і почала вести себе, як звичайний шахрайський сайт.

Ми всі чули про фінансові піраміди, які збирають біткоіни. Їх дуже багато і всі вони різні: одні більш креативні, ніж інші, інші більш великі. В якомусь сенсі, і біржу MtGox можна вважати пірамідою, але в той же час одним з найбільш креативних "інвестиційних продуктів".

Чого потрібно остерігатися

Давайте говорити прямо: на ньому не написано, що це "високо прибутковий інвестиційний продукт". Ви можете дати в борг під хороший відсоток.І отримати гарну і високу віддачу від інвестицій, через вдале їх застосування. Але ви не дасте комусь долар тільки через обіцянки, що він буде чарівним чином перетворений в 2, 10, або 1000 доларів для вас. Економіка так не працює. Інвестування - це гра інформації, і якщо ви не знаєте якихось основ, як вони змушують гроші працювати, як вони ведуть свій бізнес, то ви не інвестуєте, а викидаєте гроші на вітер.

Але вони розумні. Ця людина, як багато інших новачків в просторі біткоіни, став жертвою фінансової піраміди. Через два дні після того, як він інвестував 1 BTC, його дохід на сайті майже потроївся! "Клієнт" спробував вивести початкові інвестиції. Висновок перейшов в стан "обробки", але обробка так і не відбулася, тому що незабаром сайт пішов в оффлайн і творці схеми зникли. Ця людина не поцікавився, як працює піраміда, а просто викинув свої гроші, збуджений перспективою отримання казкової прибутку.

Так що в першу чергу, необхідно вивчити суть інвестицій. У випадку з BTCSolar оператори сайту дуже невизначено пообіцяли вкласти кошти в ринок сонячної енергії, дохід від чого повинен був повертатися "інвесторам". Тепер, давайте з'ясуємо це. Для ініціатора цієї афери, це був дійсно інвестиційний інструмент з високим рівнем доходу - він вклав гроші в рекламу на таких джерелах, як CCN, і заробив за допомогою шахрайства понад 100 біткоіни.

Навіть якщо ця цифра завищена, суті це не змінює. Адже, якби афера не була прибутковою, її б просто не існувало. Причина її існування не в якійсь більш поширеною валюті - то, що такі валюти легко відслідковуються.Не слід плутати - всі види злочину легко здійснити з іншими валютами, як і з біткоіни, але правда також у тому, що злочинців приваблює біткоіни через легкість з якої можна його забрати і труднощів при його відстеження.

При розгляді "інвестиційних проектів" також варто враховувати погане знання англійської мови, неробочу службу підтримки, невелика кількість відгуків, час життя менше двох місяців і головне правило - "це занадто добре, щоб бути правдою".

Це правило діє найкраще для схеми Понці, або фінансової піраміди. Ці афери працюють почасти тому, що вони дійсно платять першим учасникам, які розповідають іншим, що вони обов'язково отримають всі виплати. Оператор швидко виявляється на вершині, повертаючи початкові інвестиції в рекламу та інші витрати, а також отримує прибуток, залучаючи все більше людей, до тих пір, поки це виглядає розумно, а потім просто виходить з гри. Більшість таких афер триває не довше двох-трьох місяців, тому варто встановити правило вибирати для інвестицій зрілі проекти.

Існує кілька відмінних способів подвоїти або навіть потроїти ваші біткоіни, в тому числі займаючись законним бізнесом з доходами від арбітражу або просто вивчаючи ринок арбітражу сам по собі. Проте, розраховуючи спрямувати кошти на якусь адресу і чекати повернення на підставі сумнівних претензій до веб-сайту, яким керують невідомі особи, практично завжди погана ідея. Існують різні способи, якими можуть скористатися підприємства для залучення капіталу, наприклад BTCJam або BnkToTheFuture.