Анатолій Аксаков: восени Держдума прийме закон про регулювання криптовалюта

До кінця осінньої сесії Держдума зможе прийняти законодавство, що регулює оборот криптовалюта на території Росії, заявив глава комітету Держдуми з фінансового ринку, голова банківської Асоціації "Росія" Анатолій Аксаков.

"Якщо ми на майбутньому тижні домовимося про основні підходи, то, думаю, вже восени, до кінця осінньої сесії ми зможемо прийняти цей закон для того, щоб забезпечити правовий простір для розвитку цього ринку", - сказав він.

За словами Аксакова, найближчим часом буде створена робоча група з обговорення основних принципів регулювання ринку криптовалюта.

"Найближчим часом буде створена робоча група в Держдумі. Буквально на наступному тижні я проводжу нараду з цього питання, в якому братимуть участь і представники ЦБ, Мінфіну, експертне співтовариство. І ми домовимося про основні принципи регулювання цього ринку", - повідомив він.

Аксаков уточнив питання в сфері регулювання криптовалюта, які треба буде розв'язати:

"По-перше, треба визначити регулятора. На мій погляд, це повинен бути Центральний банк. Треба визначити, що це фінансовий інструмент , відповідно, ПДВ не повинно виникати. Ну і основні принципи, хто може працювати. Або тільки професійні, кваліфіковані учасники можуть купувати. і чи треба цю торгівлю обов'язково переводити на біржу, що зараз озвучується. Можливо, так і повинно бути, якщо ви хочете працювати з криптовалюта, т купуйте прозоро на біржі ", - розповів чиновник.

Глава комітету Держдуми по фінринку підкреслює, що Росія стане однією з перших країн, законодавчо регулюють ринок криптовалюта. Регулювання цієї області в інших країнах він назвав дуже вільним.

"В Африці взагалі визнали, що це [криптовалюта] вільна валюта. Важливо врахувати міжнародний досвід. Ще раз підкреслю, дуже важливо, щоб цей ринок розвивався", - уклав Аксаков.