American Express інвестує в біткоіни стартап Abra

В світі, де звичайні банківські перекази йдуть від двох до трьох днів, швидкий переклад з допомогою онлайн додатків дозволяє перевести гроші від людини до людини майже миттєво і безпечно.

Але всі ці варіанти не можуть конкурувати з кріптовалютнимі технологіями. Це надихає стартапи зробити такі угоди частиною повсякденної реальності - і багато хто з них вибирають для цього біткоіни.

Компанія Абра оголосила, що вона найближчим часом буде працювати для всіх зареєстрованих користувачів в Сполучених Штатах і на Філіппінах, а також пропонувати послуги, що дозволяють клієнтам приймати цифрові грошові перекази від споживачів, які використовують їх додаток.

Крім того, стартап отримав стратегічні інвестиції на $ 14 мільйонів в новому раунді. Як було оголошено у вересні, кошти надійшли від American Express і Ратан Тата - голови холдингової компанії індійського конгломерату Tata.

Участь AMEX додає ще один фінансовий інститут в список великих компаній, що підтримують цифрові інновації, в якому вже перебувають такі гіганти, як Nasdaq, Visa, Goldman Sachs і Нью-Йоркська фондова біржа (NYSE). Всі ці глобальні компанії вкладають гроші в стартапи на основі біткоіни і блокчейна.

Харшул Сангхи, керуючий партнер American Express Ventures:

"Як у людей, так і у підприємств є потреба в більш зручних і доступних способах переказів грошей. Іи думаємо, що блокчейн може відігравати важливу роль в еволюції грошового переказу і торгівлі , особливо на ринках, що розвиваються ".

Основна мета технології Abra полягає в тому, що будь-яка людина має бути в змозі послати гроші зі свого телефону на будь-який інший телефон. До недавнього часу це вважалося просто фантастикою. Білл Барч, генеральний директор і засновник Abra, сказав в травні:

"Це поки неможливо сьогодні - просто передати гроші з одного номера телефону на інший в будь-якій точці світу".

Однак, після запуску в цьому році платіжних систем від Apple і Google, а також безлічі інших стартапів, ця заява вже не здається настільки очевидним. Причому, не всі вони засновані на кріптовалютних технологіях.

Додаток Abra дозволяє користувачам зберігати гроші в цифровому гаманці на своєму телефоні і відправляти їх на будь-який номер телефону, а потім, використовуючи мережу Абра, касирів або традиційні банківські мережі, обміняти електронні гроші на звичайні.

Оскільки всі гроші, в тому числі фіатние валюти, зберігаються безпосередньо на телефоні, Абра не контролює гроші клієнтів.

Якщо користувач хоче послати $ 5 іншій людині, то все що йому потрібно - це номер телефону одержувача. В кінці повідомлення Абра створює індекс, який відображає телефонні номери публічних адрес в блокчейне біткоіни.

Якщо одержувач не має Abra на своєму телефоні, він отримує текстове повідомлення із запитом встановити додаток. Блокчейн записує передачу $ 5 від відправника до одержувача і при оновленні програми показує, що відправник має на $ 5 менше, а одержувач на $ 5 більше.

Додаток також піклуватися про конвертацію, так що на суму переказу не впливатимуть коливання ціни біткоіни.

Якщо одержувач хоче перетворити ці електронні гроші в готівку, Абра працює з мережею банкоматів, а також з великими підприємствами роздрібної торгівлі.Бархом каже, що в США споживачі, швидше за все, переведуть у готівку гроші з їх застосування за допомогою свого банку.

В країнах, що розвиваються багато людей і невеликі магазини можуть стати своєрідними касирами, що обмінюють електронні гроші на готівку. У країнах, де люди купують мобільні хвилини, продавці ефірного часу також можуть легко стати касирами. Вони збирають гроші, продаючи ефірний час, а потім можуть зробити додаткові гроші на продажу готівкових для користувачів Abra.

Обмінники встановлюють власні збори, а потім Абра стягує додаткові 0. 25% від суми угоди.

Компанія вже почала залучати клієнтів і буде демонструвати свій сервіс на конференції Money2020 в Лас-Вегасі. Очікується запуск служби Merchant API в кінці цього кварталу.

Серед інших інвесторів компанії Abra такі фірми, як Arbor Ventures і RRE Ventures.