Американські банки запускають конкурента мереж p2P-платежів і криптовалюта

Запуск в США системи миттєвих платежів між фізичними особами ClearXchange може зробити альтернативні фінансові послуги, пропоновані Фінтех-стартапами, набагато менш затребуваними.

В березні найбільші американські банки JPMorgan Chase, Bank of America, Wells Fargo і US Bancorp оголосили про спільну роботу над створенням системи миттєвих банківських платежів. В результаті співпраці була створена платформа clearXchange, на якій зберігається інформація про реквізити рахунків і прив'язаним до них номерами телефонів. Так, власники банківського рахунку в одному з цих банків при реєстрації в системі clearXchange можуть перевести гроші, знаючи лише номер мобільного телефону або адресу електронної пошти одержувача.

Система ClearXchange була запущена в 2011 році. Однак, раніше транзакція займала 2-3 дня і тільки в 2016 році платежі стали миттєвими.

Білл Холлдін, представник Bank of America, вважає, що "система платежів в режимі реального часу ClearXchange дозволить клієнтам миттєво переслати необхідну суму друзям і родичам, розділити чек за обід або розплатитися за оренду чогось".

Джон Шрусберрі, фінансовий директор Wells Fargo - найдорожчого банку світу - заявив, що вважає систему ClearXchange не має аналогів в зручність і простоту використання.

"Навіть уявити собі не можу, навіщо комусь може знадобитися використовувати інший спосіб здійснення платежів", - говорить він.

Банк Wells Fargo планує відкрити доступ до сервісу ClearXchange цього літа.Bank of America і US Bank вже надали своїм клієнтам можливість платити через сервіс миттєвих платежів.

Таким чином, великі американські банки збираються конкурувати з сервісами P2P-платежів, такими як Venmo, що належить PayPal, Square Cash, і, зрозуміло, з криптовалюта. Саме ці сервіси споживачі використовують найактивніше, коли не хочуть користуватися готівкою або чеками. Згідно з аналітичними даними, в 2015 році за допомогою мобільних телефонів і комп'ютерів американці здійснили переклади на загальну суму $ 200 млрд.

Банки JPMorgan Chase, Capital One, PNC Financial Services і BB & T також планують відкрити клієнтам доступ до платежів в системі ClearXchange до кінця 2016 року.

Це не перша ініціатива банків щодо спрощення Р2Р-перекладів з банківських рахунків. Раніше в Великобританії фінансові установи запустили сервіс PayM, здатний зв'язати банківські рахунки і номери мобільних телефонів. Система інтегрована з вже існуючими мобільними банківськими додатками.

На думку експертів, платежі останнім часом стали однією з найпривабливіших ніш фінансового ринку в США, в зв'язку з чим туди прийшли як невеликі стартапи, так і гіганти на зразок Google, Samsung і Apple.

Саме в цій області базуються більшість Фінтех-стартапів, що пропонують нові і традиційні фінансові послуги, і їх кількість зростає. Фінансові установи розуміють, що сьогодні, в умовах конкуренції, що посилюється, необхідно віддавати перевагу новим технологічним трендам і прагнути зробити їх центральними в своєму бізнесі. Так, банки США збираються протистояти Фінтех-стартапам власним платіжним сервісом.

Банки отримають можливість контролювати те, наскільки швидко гроші рухаються між банківськими рахунками.Це стане для них можливістю надолужити згаяне в боротьбі за клієнтів з Фінтех-стартапами і відвоювати позиції на ринку.